amputaci nohy – přehled témat

Rozhodnutí mít končetinu amputovanou je obtížné pro osobu a jeho nebo její lékař. Mnohokrát, rozsáhlá opatření byly snažil zachránit končetinu. Hlavními příčinami amputací jsou diabetes a / nebo ischemickou chorobou dolních končetin, které má za následek buď bolestné, špatné funkce končetiny nebo gangrény.

Gangréna s nebo bez infekce; Nesnesitelná bolest, když v klidu; Nonhealing, nevyléčitelný vředy.

Ateroskleróza je nebezpečný, protože je to tak nenápadný. Tento proces zúžení a kornatění tepen se vyskytuje v průběhu desetiletí, obvykle bez příznaků; Infarkty a mrtvice způsobené aterosklerózou jsou zodpovědní za stovky tisíc úmrtí ročně. Ale onemocnění způsobená aterosklerózou také vést k chronické bolesti, selhání ledvin, slepota, a dokonce i impotence; Je čas zazářit trochu světla na těchto skrytých komplikacemi aterosklerózy – a naučit se …

Užívání tabáku může být nejdůležitějším faktorem při postupující k amputaci.

Přitom amputaci, chirurg se snaží odstranit všechny mrtvé nebo umírající tkáň. Cíle amputace jsou k úlevě od bolesti, podporovat hojení ran a zvýšit schopnost člověka vykonávat jeho nebo její denní aktivity.

Amputace a bypassu chirurgie může být plánována zároveň pro dosažení nejlepších výsledků. Například osoba, která má sněť může mít amputaci části nohy nebo nohy a zároveň má bypassu ve snaze zachovat stále živou tkáň. U osoby, která není kandidátem na revaskularizaci nebo kdo má neměla úspěch s předchozí bypassu pokusy, sám amputace může být doporučena pro silné bolesti v klidu, nonhealing vředy a / nebo gangrény.

Předoperační péče před amputací je podobný jakéhokoli většího chirurgického zákroku. Kompletní anamnéza a fyzikální vyšetření, rutinní laboratorní testy, hrudníku X-ray, a elektrokardiogram (EKG nebo ECG) může být proveden.

Lidé s velkými zdravotními problémy, jako je cukrovka nebo srdce, plíce nebo ledvinovými potížemi musí být pečlivě posouzeny a jejich zdravotní péče optimalizována před operací. Význam předoperačního vyšetření nemůže být příliš velký důraz. Lidé, kteří mají amputace jsou často chronicky nebo vážně nemocné. A jejich riziko úmrtí v době operace, jakož i v následujících letech je vyšší než u ostatních lidí stejného věku.

Vhodnou úroveň amputace závisí na řadě faktorů, včetně proč je nutná amputace, celkový zdravotní stav osoby, možnost obnovy a rehabilitace (rehabilitační), a pravděpodobnost adekvátního zahojení ran. Cílem amputace je odstranit všechny mrtvé a umírající tkáň při vytváření nejužitečnější končetinu pro obnovu a rehabilitaci. Je velmi důležité, aby se ujistil, že umělé končetiny, pokud je to žádoucí, může být odpovídajícím způsobem vybavena.