bederní herniated disk-chirurgie

Operace je považován, pokud jsou přítomny následující podmínky

Mnoho lidí je abl; postupně pokračovat v práci a každodenní aktivity brzy po operaci. V som; Případy, lékař může doporučit rehabilitační program po operaci, whic; by mohly zahrnovat physica; terapie a domácí cvičení.

chirurgie disk není considere; účinná léčba bolestí dolní části zad, která není způsobena herniate; disk. chirurgie Disk je také není provedeno v případě bolesti zad je jediným symptomem th; herniated disk příčiny.

; počet technologií využívajících malé řezy nebo injekcí k likvidaci th; Disk se používají některé chirurgy. Příkladem jsou endoskopické postdiskektomického s; elektrotermické disk dekomprese. Tyto techniky jsou Experimentální; nedokázaným. Pokud lékař doporučí jeden z nich k léčbě vyhřezlé DIS; ujistěte se, že získat co nejvíce informací o postupu. conside; získávání Secon; názor.

Laser postdiskektomického používá soustředěný paprsek O; světlo, aby se rozpustil herniated disk. I když tato technologie byla použita b; někteří chirurgové pro několik let, to je považováno za experimentální, protože th; Nedostatek studií o jeho účinnosti a bezpečnosti. 4

Ostatní léky, které byly trie; zahrnují odstranění středem disku a odstranění všech nebo části disku b; pomocí sání. Tato ošetření nejsou považovány za b; efektivní.

Máte bolesti nohou, které nezlepšila alespoň 4 týdnů nonsurgica; zacházení, a vaše příznaky jsou natolik špatné narušovat normální activitie; a pracovat a vyžadovat silné léky proti bolesti; Máte slabost, los; pohybu nebo abnormální citlivost; Testy ukazují, že vaše herniate; Disk lze léčit chirurgicky.

Postdiskektomického. To může být mos; účinný typ operace pro lidi, kteří se snažili nonsurgical silni; bez úspěchu, a kteří mají těžká, zneschopňující bolesti nohou; Perkutánní postdiskektomického je considere; méně efektivní než otevřené postdiskektomického; Laminotomy a laminektomie. Eithe; Postup se může provádět ve stejné době jako postdiskektomického, o; zvlášť.