citron: Používá, nežádoucí účinky, interakce a varování

Bioflavonoid Complex, Bioflavonoid koncentrát, Bioflavonoid extrakt, Bioflavonoïde de Citron, Bioflavonoïdes, Bioflavonoïdes de Citron, bioflavonoidy, Citrin, Citron, Citronnade, Citrus, Citrus Bioflavones, Citrus Bioflavonoid, Citrus Bioflavon ..; Viz Všechny názvy Bioflavonoid složité, bioflavonoidů koncentrát, bioflavonoidů extrakt, Bioflavonoïde de Citron, Bioflavonoïdes, Bioflavonoïdes de Citron, bioflavonoidy, CITRIN, Citron, Citronnade, citrusů, Citrus Bioflavones, Citrus bioflavonoidů, Citrus Bioflavonoid Complex, Citrus Bioflavonoid extrakt, citrusové bioflavonoidy, Citrus extrakt, Citrus flavony, Citrus Flavonoidy, Citrus limon, Citrus limonum, Citrus Medica limonum, Citrus Peel extrakt z Citrus jadérek, Complexe de Bioflavonoïdes, Complexe de Bioflavonoïdes de Citron, ConcentrÃde Bioflavonoïdes, Eriodictiol, Eriodictyol, Eriodictyol glykosid, Extrait de Bioflavonoïdes, Extrait de Bioflavonoïdes de Citron, Extrait de PÃpins de Citron, Flavonoidy, flavonoidů, flavonoidů de Citron, Jus de Citron, Lemon Bioflavonoid, Lemon Bioflavonoid Complex, Lemon Bioflavonoid extrakt, citron bioflavonoidy, citronová šťáva, citronový olej, citrónová kůra, citrónová kůra, limonády, Limón, Limonade, Nimbaka, Nimbuka, Zeste de Citron; Anonymní

Lemon je rostlina. Ovoce, džus, a kůra se používá k výrobě léku; Lemon se používá k léčbě kurděje, stav způsobený tím, že není dostatek vitamínu C. Lemon se také používá k nachlazení a chřipka, H1N1 (prasečí) chřipka, zvonění v uších (tinnitus), ménierova nemoc, a ledvinové kameny. To je také používáno pro podporu trávení, snižuje bolest a otok (zánět), zlepšení funkce krevních cév a zvýšit močení pro snížení zadržování tekutin; V potravinách, citronová se používá jako potravin a ochucovací složky.

Lemon obsahuje antioxidanty zvané bioflavonoidy. Výzkumníci, že tyto bioflavonoidy jsou zodpovědné za zdravotní výhody citrónu.

Nedostatečná Evidence fo; Menierovy choroby. Tam jsou některé zprávy, že chemická látka v citrónové s názvem eriodictyol glykosid by mohlo zlepšit sluch a snižují se závratě, nevolnost a zvracení u některých lidí s ménierova nemoc; Ledvinové kameny. Nemít dostatek citrát v moči Zdá se, že zvyšuje riziko vzniku ledvinových kamenů. Existují určité důkazy, že pití 2 litry limonády po celý den může výrazně zvýšit hladinu citrátu v moči. To by mohlo pomoci, aby se zabránilo ledvinových kamenů v těchto lidí; Léčení kurděje. Kurděje je stav způsobený nedostatkem vitamínu C. Lemon může poskytnout nějaké chybějící vitamin C; Nachlazení a chřipky; Snižující otok; Zvyšování moči; Ostatní podmínky. Stále více se ukazuje potřeba hodnotit účinnost citronu pro tyto účely.

Lemon je bezpečné v potravinářských množstvích a mohou být v bezpečí ve vyšších léčivých množstvích. Vedlejší účinky vyšších množství citronu nejsou známy; Uplatnění citronu na kůži, může zvýšit šanci na spálení sluncem, a to zejména ve světle pletí lidí; Zvláštní opatření a upozornění: těhotenství a kojení -feeding: Lemon je bezpečný pro těhotné a prsu u žen, když -feeding používán jako součást běžné stravy. Ale to není známo, zda je to bezpečné použití citron ve větších množstvích léčivých během těhotenství nebo kojení. Držte se potravinářských částky.

V současné době nemáme žádnou informaci o Lemon interakce

Příslušná dávka citronu pro použití jako léčby závisí na několika faktorech, jako je věk uživatele, zdravotnictví a dalších podmínek. V této době není k dispozici dostatek vědeckých informací pro určení vhodného rozsahu dávek pro citronu. Mějte na paměti, že přírodní produkty nejsou vždy nezbytně bezpečné a dávky mohou být důležité. Ujistěte se, že řídit příslušnými pokyny na štítku výrobku a před použitím poraďte se se svým lékárníkem nebo lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem.

Reference

Bear WL, Teel RW. Účinky citrusových flavonoidů na mutagenity heterocyklických aminů a na cytochrom P450 1A2 aktivity. Protinádorový Res 200; 20: 3609-14.

Bear WL, Teel RW. Účinky citrusových fytochemikálií na játra a plíce aktivity cytochromu P450 a na metabolismus in vitro tabákové konkrétní nitrosaminů NNK. Protinádorový Res 200; 20: 3323-30.

Bernhard RA. Výskyt kumarinu analogy citronovou šťávou. Nature 195; 4643: 1171.

Ceccarelli I, Lariviere WR, Fiorenzani P, et al. Vliv dlouhodobé expozice citrónové silice zápachu na chování, hormonálních a nervových parametrů u samců a samic potkanů. Brain Res 200; 1001: 78-86.

Elektronická Code of Federal Regulations. Hlava 21. Část 182 – Látky obecně považované za bezpečné. K dispozici na adrese: http://ecfr.gpoaccess.gov/cgi/t/text/text-idx?c=ecfr&sid= 786bafc6f6343634fbf79fcdca7061e1 & RGN = div5 & view = text-node = 21: 3.0.1.1.13 & ID NO = 21

Miyake Y, Murakami A, Sugiyama Y, et al. Identifikace kumarinů z citronu ovoce (Citrus limon) jako inhibitorů in vitro propagace nádoru a superoxidu a tvorbu oxidu dusnatého. J Agric Food Chem 199; 47: 3151-7.

Miyake Y, Yamamoto K, Tsujihara N, Osawa T. Ochranné účinky citrónu flavonoidů na oxidativního stresu u diabetických krys. Lipidy 199; 33: 689-95.

Moufida S, Marzouk B. biochemické charakterizace červeného pomeranče, sladké pomeranče, citronu, bergamotu a hořkého pomeranče. Phytochemistry 200; 62: 1283-9.

Naganuma M, S Hirose, Nakayama Y, et al. Studium fototoxicity citrónové silice. Arch Dermatol Res 198; 278: 31-6 ..

Odvina CV. Srovnávací hodnota pomerančového džusu ve srovnání s limonádou při snižování rizika kamenné tváření. Clin J Am Soc Nephrol 200; 1: 1269-1274.

Ranganna S, Govindarajan VS, Ramana KV. Citrusové plody. Část II. Chemie, technologie a hodnocení kvality. A. Chemistry. Kritická Rev Food Sci Nutr 198; 19: 313-86.

Ranganna S, Govindarajan VS, Ramana KV. Citrusové plody. Část II. Chemie, technologie a hodnocení kvality. B. Technology. Kritická Rev Food Sci Nutr 198; 19: 1-98.

Seltzer MA, Low RK, McDonald M, et al. Dietní manipulace s limonádou k léčbě hypocitraturic nefrolitiázy vápníku. J Urol 199; 156: 907-9.

Vitetta L, M Thomsen, Sali A. Black cohosh a dalších bylinných spojené s akutní hepatitidou. Med J Aust 200; 178: 411-2 ..

Williams Jr. HL Eriodictyol glykosid v ménierova nemoc. Trans Am Acad Ophthalmol Otolaryngol 196; 68: 45-59.

Williams HL, Maher FT, Corbin KB, et al. Eriodictyol glykosid v léčbě meni’ere choroby. Ann Otol Rhinol Laryngol 196; 72: 1082-101.

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ÂTherapeutic Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese