citron verbeny: použití, nežádoucí účinky, interakce a varování

Aloysia citrodora, Aloysia triphylla, Cedrón, Herb Louisa, Hierba Luisa, citron-vonící Verbena, Lippia citrodora, Lippia triphylla, Louisa, Verbena Citrodora, Verbena triphylla, Verveine CitronnÃe, Verveine Citronnelle, Verveine des Indes, Verve ..; Viz Všechny názvy Aloysia citrodora, Aloysia triphylla, Cedrón, Herb Louisa, Hierba Luisa, citron-vonící Verbena, Lippia citrodora, Lippia triphylla, Louisa, Verbena Citrodora, Verbena triphylla, Verveine CitronnÃe, Verveine Citronnelle, Verveine des Indes, Verveine du Chili, Verveine du Parou, Verveine Odorante, Zappania citrodora; Anonymní

Citron verbeny je rostlina. Listy a kvetoucí nať se používají k výrobě léku; Lemon Verbena se používá pro zažívací poruchy, včetně poruchy trávení, plyn, kolika, průjem a zácpa. Používá se také pro neklid, bolesti kloubů, problémy se spánkem (nespavost), astma, nachlazení, horečka, hemoroidů, křečových žil, onemocnění kůže a zimnice; V potravinách a zpracovatelském průmyslu, citron verbeny je používán jako přísada do bylinných čajů, jako vonná látka v parfémech, a jako přísada do alkoholických nápojů.

Lemon verbena obsahuje látku, která by mohla zabít roztočů a bakterií.

Nedostatečná Evidence fo; Úzkost; Poruchy spánku (nespavost); Astma; nachlazení; Horečka; Plyn; Kolika; Průjem; Špatné trávení; Hemoroidy; Společné paoin; Křečové žíly; Podmínky kůží; Zácpa; Ostatní podmínky. Stále více se ukazuje potřeba hodnotit účinnost citronové verbeny pro tyto účely.

Citron verbeny je bezpečný pro většinu lidí, když byl spotřebován v množství nalezené v alkoholických nápojích. Rovněž se zdá být v bezpečí, pokud jsou užívány ve vhodných množstvích jako lék. To může způsobit podráždění kůže (dermatitida) u některých osob; Zvláštní opatření a upozornění: Těhotenství a kojení -feeding: není dostatek poznatků o využití citrónové verbeny během těhotenství a kojení. Zůstat na bezpečné straně a vyhnout se používání; Onemocnění ledvin: Velké množství citronu verbeny mohou dráždit ledviny a učinit onemocnění ledvin zhorší. Vyhněte se použití velkého množství, pokud máte problémy s ledvinami.

V současné době nemáme žádnou informaci o Lemon Verbena interakce

Příslušná dávka citrónové verbeny závisí na několika faktorech, jako je věk uživatele, zdravotnictví a dalších podmínek. V tomto okamžiku není k dispozici dostatek vědeckých informací pro určení vhodného rozsahu dávek pro citrónové verbeny. Mějte na paměti, že přírodní produkty nejsou vždy nezbytně bezpečné a dávky mohou být důležité. Ujistěte se, že řídit příslušnými pokyny na štítku výrobku a před použitím poraďte se se svým lékárníkem nebo lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem.

Reference

Caturla N, Funes L, Perez-Fons L, Micol V. randomizované, dvojitě blindcd, placebem kontrolovaná studie vlivu kombinace citronu verbeny extrakt a rybí olej omega-3 nenasycené mastné kyseliny na společném řízení. J Altern dodatek Med 201; 17: 1051.

Elektronická Code of Federal Regulations. Hlava 21. Část 182 – Látky obecně považované za bezpečné. K dispozici na adrese: http://ecfr.gpoaccess.gov/cgi/t/text/text-idx?c=ecfr&sid= 786bafc6f6343634fbf79fcdca7061e1 & RGN = div5 & view = text-node = 21: 3.0.1.1.13 & ID NO = 21

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ÂTherapeutic Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese