HIV: prevenci infekce – přehled témat

Léky a vakcíny se používají k prevenci infekcí a některé choroby (oportunní infekce), které jsou častější u lidí s HIV.

Primární prevence znamená, že prevence chorob, než k ní dojde. Očkování (vakcíny), jsou jedna druhů primární prevence. Léky, které zabíjejí nebo řídí organismům, které způsobují infekce jsou dalším typem primární prevence; Sekundární prevence znamená prevenci nemoci, že osoba již měl z návratu. To se obvykle provádí s léky, které zpomalují nebo zabraňují růstu organismů, které způsobují infekce.

Pokud jste byl diagnostikován s HIV (virus lidské imunodeficience), nebo znáte někoho, kdo má, je potřeba pro podporu a soucit nemohl být větší. Ale příliš často HIV pozitivní lidé se stávají terčem diskriminace AIDS a stigmatizaci. Na vrcholu manipulaci s novým zdravotním problémům, které někdy čelit odmítnutí ze strany rodiny a přátel. Mohou být vytlačen domů, ztratí zaměstnání, nebo dokonce stát obětí násilí. Následující informace vám mohou pomoci naučit o způsobech, jak se vyrovnat s diskriminací AIDS ….

Pokud jste byl diagnostikován s HIV infekcí, ujistěte se, že vy a váš partner je až do dnešního dne následujících očkování

Zkontrolujte také, zda budete potřebovat proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám (MMR).

Práce se svými lékaři rozhodnout, který léčivý přípravek použít, na základě

Chřipka (influenza) inaktivovaná vakcína, vzhledem k tomu ročně. Ty by neměly dostat nosní vakcínu, protože se jedná o živá vakcína; Vakcína proti hepatitidě A, vzhledem k tomu, v sérii snímků 2; Vakcína proti hepatitidě B, uvedeny v sérii 3 snímků; Kombinace hepatitida A a vakcíny proti hepatitidě B, uvedeny v sérii 3 snímků; Pneumokokové vakcíny: PCV a PPSV; Poliomyelitidě (IPV) (inaktivovaná) vakcíny. Ty by neměly dostat živou očkovací látkou; Tetanu a záškrtu (Td) a tetanu, záškrtu a dávivému kašli (Tdap) vakcíny.

Typu infekce, která je přítomna nebo pravděpodobně rozvine; Které jiné léky již užíváte a možnost, že jeden lék by mohl provést jiný méně účinný (negativní interakce); Vedlejší účinky léků.