HIV: tipy pro pečovatele, aby se zabránilo infekci – přehled témat

HIV je přítomen v krvi, spermatu a vaginálních tekutinách osoby, která je nakažených virem HIV a je obvykle šíří

Nechráněný sex (vaginální, anální či orální) s osobou, která je infikována virem HIV. Používání kondomů je jediný způsob, jak zabránit dostat nebo šíření HIV při pohlavním styku. Jiné formy antikoncepce nechrání proti HIV; Pomocí jehly nebo stříkačky, který byl dříve používán osobou, která je infikována virem HIV. Jehly zahrnují ty, které používají pro vstřikování léčiva nebo steroidy, nebo které se používají pro tetování.

Lidé s HIV (virus lidské imunodeficience) mají oslabený imunitní systém. V důsledku toho, že jsou větší pravděpodobnost vzniku některých druhů rakoviny. To zahrnuje Non-Hodgkinův lymfom (NHL). Také známý jako AIDS-příbuzný lymfom, to je rakovina bílých krvinek. Bílé krvinky v boji proti infekci; AIDS (syndrom získaného selhání imunity) je pozdější fázi infekce HIV. Naštěstí antiretrovirální léčba je snížit míru Non-Hodgkinův lymfom u HIV-pozitivních lidí výrazně.

Následující preventivní opatření může eliminovat riziko nákazy HIV od někoho, o které pečujete.

Pokud jste pečovatel pro osobu, která je infikována virem HIV

Osoba, která je nakažený virem HIV může někdy mít i jiné infekce, které mohou být nakažlivá. Následující kroky mohou zabránit šíření jiných infekcí.

Nosit vinylové nebo gumové rukavice, pokud budete mít kontakt s krví nebo tělními tekutinami od člověka, který je infikován virem HIV. Také krytí veškerých řezy, vředy, nebo přerušení ve svém odhalenou kůži. Gumové rukavice při čištění znečištěných články s močí, stolicí nebo zvratky, aby se zabránilo infekci s jinými mikroby, přestože HIV nebyl nikdy šíří kontaktem s těmito produkty těla; po jakémkoliv kontaktu s krví umyjte ruce mýdlem a vodou, i když nosíte rukavice; Zvládnout jehly nebo lancety opatrně, aby se zabránilo lepení sami, pokud jste se starají o někoho, kdo je injekční lék nebo se musí otestovat svou vlastní krev (u cukrovky). Nedávejte víčka zpět na jehly ručně. Při manipulaci Použité injekční stříkačky, vyzvednout za hlaveň a opatrně vložte je do nádoby odolné proti propíchnutí; Pokud se budete držet se s použitou jehlou, omyjte ránu důkladně mýdlem a vodou. Obraťte se na svého lékaře, jakmile to bude možné získat další vyšetření a možná i léčbu antivirotiky léky. Riziko vzniku infekce HIV je mírný (asi 1: 300), ale toto riziko se značně sníží, pokud se léčil hned, s výhodou během 1 až 2 hodin. 1

jako obvykle vyperte a ložní prádlo. Oblečení nemusí být odděleny od zbytku prádla v domácnosti; nejsou potřeba samostatné nádobí nebo příbory. Nádobí používané osobou infikovanou virem HIV nevyžadují speciální metody čištění; Ať se člověk infikován virem HIV připravit jídlo, pokud on nebo ona by ráda. Virus nelze šířit prostřednictvím manipulaci s potravinami; Nesdílejí holicí strojky nebo zubní kartáčky s kýmkoliv, kdo má HIV, protože tyto položky mají někdy krev na nich; Flush veškerý kapalný odpad, který obsahuje krev do záchodu; Místo v plastovém sáčku všechny položky, které jsou znečištěny krví, spermatem, nebo vaginální tekutiny a nejsou flushable, jako jsou papírové ručníky, hygienické vložky a tampony, a obvazy. bezpečně před vložením do kontejneru na odpadky uzavření sáčku. Poraďte se se svým lékařem nebo místního ministerstva zdravotnictví, aby být jisti, že na základě řádné předpisy pro vaší oblasti likvidace.

Gastroenteritida může způsobit průjem u osoby, která je infikována virem HIV. Nosit rukavice, pokud přijdou do kontaktu s výkaly dané osoby, a pečlivě umyjte ruce mýdlem a vodou poté. Neměli byste připravit jídlo pro ostatní, pokud máte průjem; Tuberkulóza (TBC), může být příčinou kašle, který byl přítomen déle než týden nebo dva na někoho, kdo má HIV. Každý, kdo žije s nimi či navštíví domov osobě, která TB by měly být zkontrolovány lékařem, i když ne kašel vyvinula; Plané neštovice mohou způsobit vážné problémy pro osobu, která je HIV pozitivní. Vyhnout se kontaktu s nikým víte, kdo má plané neštovice; Herpes simplex se může šířit líbání nebo dotykem puchýře horečkou nebo opary kolem úst nebo nosu osoby, která má HIV; Cytomegalovirus (CMV), mohou být přítomny v moči a slin člověka, který má HIV. opatrně po dotyku slin nebo moči osoby umyjte ruce. Nosit gumové rukavice, pokud víte, že se chystáte přijít do kontaktu s močí. To je zvláště důležité, pokud jste těhotná, protože těhotná žena, která infikuje CMV může dát virus na své dítě.