HPV a těhotenství

Ženy, které mají HPV během těhotenství může se obávají, že virus HPV může poškodit jejich nenarozené dítě, ale ve většině případů, bude to mít vliv na vývoj dítěte. Ani HPV infekci – což se může projevovat jako genitální bradavice – obvykle mění způsob, jakým žena je postaráno v průběhu těhotenství. Je však důležité, aby váš porodník vědět, pokud máte HPV.

Zde je to, co ženy potřebují vědět o HPV a těhotenství.

Problémy s sexuální funkce jsou běžné, postihující více než polovina všech párů v určitou dobu. Ačkoli sexuální dysfunkce jen zřídka ohrožuje tělesné zdraví, může trvat těžkou psychickou mýtného, ​​čímž na deprese, úzkost a oslabující pocity nedostatečnosti. Mnoho sexuální problémy jsou ve skutečnosti příznaky jiných závažnějších poruch vřesoviště a měla by být hodnoceny poskytovatelem zdravotní péče; Hlavní kategorie sexuální dysfunkce u mužů includ; Erektilní dysfunkce …

Ženy se snaží otěhotnět často ptají, zda potřebují specifický test na HPV, jen aby se ujistili, že nejsou infikovány virem. Nemají.

Pokud žena byla s pravidelnou nesmyslnou testy, případné abnormality na ty, které by byly upozorněny svého lékaře, aby dále zkontrolovat na HPV. Jakmile je žena těhotná, bude test Pap být přijata na první prenatální návštěvě u žen, které nejsou až do dnešního dne screeningu. Pokud to ukazuje abnormality, lékař nařídit další testy.

Dodatečné testy by mohly zahrnovat test HPV. HPV jsou spojeny s rakovinou děložního čípku. Aktuální doporučení je reflex testování HPV na ascus pap. HPV testování by neměla / neměly by být provedeno na LGSIL nebo HSIL. Nebo může lékař rozhodnout udělat colposcopy, ve kterém je osvětlena zařízení sloužící k důkladně zkoumat děložního čípku pro abnormální změny tkání.

Žena s historií HPV by mělo být jisti, její lékař ví. Měla by se říci svého lékaře, zda má za sebou historii genitálních bradavic, změny tkáně děložního čípku (například abnormálním Pap testem), v anamnéze chirurgické léčby abnormální PAP, nebo jiné problémy. Její lékař bude chtít, aby ji pečlivě sledovat, protože více změn rychlé buněk může dojít během těhotenství.

Žádný odkaz byl nalezen mezi HPV a potratu, předčasného porodu nebo jiných komplikací v těhotenství.

Také, je riziko přenosu viru na dítě je považován za velmi nízký.

Pokud těhotná žena pozitivních testů pro vysoce rizikové typy HPV spojeného s rakovinou děložního čípku, lékař ji sledovat v průběhu těhotenství, sledovat změny krční tkáně.