hyperpigmentace a hypopigmentace: albinismus, vitiligo a další

Pigmentace zbarvení kůže člověka. Když je člověk zdravý, bude jeho či její barvu pleti objeví normální. V případě nemoci nebo úrazu, pokožka osoby může změnit barvu, stává tmavší (hyperpigmentace) nebo světlejší (hypopigmentace).

Hyperpigmentace kůže je způsoben nárůstem melaninu, látce v těle, který je zodpovědný za barvu (pigment). Za určitých podmínek, jako například v těhotenství nebo Addisonova choroba (funkce nadledvin se snížil), může dojít k větší produkci melaninu a hyperpigmentace. Vystavení slunečnímu světlu, je hlavní příčinou hyperpigmentaion, a ztmavení již hyperpigmentovaných oblastí.

Hyperpigmentace může být také způsobena různými léky, včetně některých antibiotik, antiarytmik, a antimalarik.

Jako příklad je hyperpigmentace melasma (také známý jako chloazmatu). Tento stav je charakterizován pálením nebo hnědé skvrny, nejčastěji na obličeji. Melasma může nastat u těhotných žen a je často nazýván “maska ​​těhotenství”, nicméně muži mohou také rozvíjet tuto podmínku. Melasma někdy zmizí po těhotenství. To může také být léčeni určitých předpis krémy (jako je například hydrochinon).

Pokud máte melasma, snaží omezit svou expozici na denní světlo. Nosí širák a používat opalovací krém s SPF 30 nebo vyšší, po celou dobu, protože sluneční světlo bude zhoršovat Váš zdravotní stav. Opalovací krémy, které obsahují fyzické blokátory oxid zinečnatý nebo oxidu titaničitého jsou také užitečné při blokování UVA paprsky denního světla, což dělá hyperpigmentace horší.

Poraďte se se svým lékařem před léčbou podmínku sami.

Hypopigmentace v kůži, je výsledkem snížení produkce melaninu. Příklady zahrnují hypopigmentaci

Maximalizovat své péče o pleť rutina vypadat teď mladší.

Vypadat dobře v každém Phot; Jak pečovat o Červené suché Ski; Překvapivé způsobů, jak snížit vráskám; Vyhnat pytle pod očima