hypertyreóza-zkoušky a testy

Dámské zdravotní Trends

Váš lékař bude ptát na vaši anamnézu, provést fyzickou zkoušku, a nařídit lékařské testy k diagnostice hypertyreózy.

Laura NathanDoubting svou diagnózu? Přečtěte si o to zjistit, co byste mohli reall; mít; Někdy i ti nejlepší lékaři minout: asi 40 procent kol; chyby, které dělají M.D.s jsou misdiagnoses, říká National Patient Safet; Nadace. To proto, že mnohé neduhy mají podobné příznaky, nebo může b; detekována pouze u testů, které vám váš lékař může zvážit zbytečné, kdyby ‘; jisti, ve svém verdiktu. Pokud jste v obraze o tom často Confuse; podmínky, i když, můžete požádat správný …

Když se léčíte pro hypertyreózu, lékař bude testovat vaše TSH a hormonů štítné žlázy několikrát do roka, aby viděli, jak dobře je léčba funguje.

Poté, co jsou diagnostikovány s hypertyreózou, lékař může také chtít udělat

Máte-li Gravesovu oftalmopatie, lékař může také dělat ultrazvuk, MRI nebo CT podívat se blíže na vaše oči.

Štítné stimulující hormon (TSH), test, který je krevní test, který měří hladinu TSH. Pokud je hladina TSH je nízká, lékař bude chtít provést další testy; hormonů štítné žlázy testy, které jsou krevní testy k měření hladiny dvou typů hormonů štítné žlázy, tzv T3 a T4. Pokud vaše hladina hormonu štítné žlázy jsou vysoké, máte hypertyreózu.

Není jasné, zda lidé, kteří nemají žádné rizikové faktory a kteří nemají žádné příznaky hypertyreózy je třeba pravidelně testovány na problémy se štítnou žlázou. Štítná žláza Association doporučuje, aby dospělí, zejména ženy, být vyšetřeni na problémy se štítnou žlázou každých 5 let, počínaje ve věku 35. z USA preventivní služby Task Force si nemyslí, že existuje dostatek důkazů se Vám buď pro nebo proti pravidelným testováním štítné žlázy. Promluvte si se svým lékařem o tom, zda je třeba testovat na problémy se štítnou žlázou. 1, 2

Test antityreopero- protilátka aby zjistili, zda máte druh protilátek, které napadají tkáně štítné žlázy. Tento test může pomoci diagnostikovat nemoci Gravese a autoimunitní tyreoiditida; Radioaktivní skenování štítné žlázy a radioaktivní jód vychytávání testy, které využívají záření a speciální kamera zjistit příčinu vašeho hypertyreózy.