hypoparatyreóza: symptomy, diagnóza a léčba

Dámské zdravotní Trends

Tato podmínka se stane, když žláz v oblasti krku – tzv příštítných tělísek – nedělají dost parathormon (PTH). PTH reguluje množství dvou důležitých minerálů, vápníku a fosforu v krvi. Můžete mít hypotyreózou, protože jste tyto žlázy chybí zcela, nebo proto, že máte jiný zdravotní stav, který ovlivňuje kolik PTH je ve vašem těle.

Vaše tělo používá vápník, aby se vaše nervy, svaly a srdeční práci. Bez dostatku PTH, hladiny vápníku v krvi kapky. Pak může mít mnoho různých zdravotních problémů, jako jsou svalové křeče, mravenčení, problémy se srdcem a záchvaty. Dobrou zprávou je, můžete kontrolovat stav a udržet sebe nebo své dítě zdravé.

Léčba většinou znamená, ujistěte se, že tělo má dostatek vápníku, které můžete udělat tím, že jí vyváženou stravu a užívat vitamíny. Pokud se budete držet se svého léčebného plánu a vidět pravidelně svého lékaře, můžete vést plný a aktivní život s hypoparatyreózou.

Příznaky štítné žlázy a řešení

Vaše tělo má čtyři příštítných tělísek. Jsou velikosti hrášku, a sedají na jiném žlázy, štítnou žlázu. Několik věcí lze spouštět příštítných tělísek přestat dělat dost PTH. Obsahují

Dítě může být také narodil s hypoparatyreózou. Ona může dostat, protože ona dostala některé rozbité geny od svých rodičů nebo z důvodu problému v děloze. Někdy lékaři nemohou najít příčinu.

Některé z nejčastějších příznaků hypoparatyreózou jsou

Těžká hypoparatyreóza může vyvolat záchvaty, nízký krevní tlak (nebo hypotenze) a srdeční selhání.

Děti, které mají nemoc se může dostat hodně dutin nebo mají jiné problémy se svými zuby. Tato podmínka může také mít vliv na jejich fyzický růst a duševní rozvoj. Pečlivá léčba může pomoci zabránit těmto problémům.