IBS a plyn: co ji způsobuje a jak získat úlevu

Mnoho lidí s IBS tvrdí, že jsou extrémně nabubřelý. To není jasné, proč. Nemají zdát, aby se více plynu než kdokoli jiný, ale zdá se, že je obtěžovat víc. Studie prokázaly, lidé s IBS mají potíže zbavit plynu, možná kvůli problémům s tím, jak nervy a svaly v jejich střevní práci. Jejich střeva může také být extra citlivá. Dokonce i normální množství plynu může způsobit bolest.

Existují tři typy syndromu dráždivého tračníku, nebo IBS. Oni includ; IBS s zácpa. To přichází s bolestí břicha a nevolnost, nadýmání, abnormálně zpožděné nebo občasný pohyb střev, nebo kusovým / tuhé stolice; IBS s průjmem. To přichází s bolestí břicha a nepohodlí, naléhavou potřebu přejít stolici, abnormálně časté pohyby střev, nebo volné / vodnaté stolice; IBS se střídáním zácpy a průjmu; Tam je asi s …

Vzhledem k tomu, IBS pro každého jiné, může pomoci udržet potraviny deník vidět, co spouští vaše příznaky. Jakmile budete vědět, problémové potraviny, můžete se jim vyhnout.

Foods na seznamech většiny lidí patří

“Get více vlákniny” je standardní poradenství pro osoby s IBS, zvláště pokud máte zácpu. Ale někdy to může udělat plyn horší. Typ a množství vlákniny přidejte záležitostí. Takže ano, jak jste ji přidat do svého jídelníčku.

Nerozpustná vláknina, nalezený v celozrnný, má tendenci dělat více plynu. Dva druhy vlákniny se zdá, snížit spotřebu plynu: methylcelulózu a polykarbofil. Mohou být nalezeny v některých doplňcích vláken.

Zvyšte svou vlákna postupně. To vám může dát více plynu na první, ale která by měla dostat lepší, protože vaše tělo zvykne.

Některé sacharidy zvané FODMAPs jsou problémem pro lidi s IBS. Tyto sacharidy nejsou absorbovány v tenkém střevě. Když narazí na tlusté střevo, rychle rozebrat a udělat plyn. Stává se to každému, ale to může být problém pro lidi s IBS.

Tyto potraviny jsou vysoko v FODMAPs. Vědci v Austrálii vytvořil dietu, aby se jim vyhnout. Je to dobrých výsledků, a to zejména s redukčním plynem. Ale potraviny jste měl vystřihnout jsou dobré pro vás obecně. Takže byste měli vyzkoušet po dobu delší než dva měsíce, a to pouze se souhlasem vašeho lékaře.

Mezi potraviny strava navrhne vám přestat jíst