impetigo příčiny, příznaky, léčba, prevence

Impetigo (řekněme “im-PUH-TY-go”) je bakteriální infekce kůže. To způsobuje červené boláky, které lze otevřít násilím, bláto kapaliny, a vyvinout žluto-hnědé kůru. Tyto vředy se mohou objevit kdekoli na těle.

Impetigo je způsobena jedním ze dvou druhů bakterií-strep (streptokok) nebo Staph (Staphylococcus). Často tyto bakterie pronikají do těla, když je pokožka již byla podrážděná nebo poraněná z důvodu jiných kožních problémů jako jsou ekzémy, škumpa jedovatá, bodnutí hmyzem, popálení nebo řezy. Děti se mohou dostat impetigo poté, co měli nachlazení nebo alergie, které učinily kůži pod nosem RAW. Ale impetigo mohou také vyvinout úplně zdravou kůží.

Vy nebo Vaše dítě může mít impetigo, pokud máte boláky

Váš lékař může diagnostikovat obvykle impetigo při pouhém pohledu na kůži vaší nebo vašeho dítěte. Někdy lékař opatrně odstraňte malý kousek bolest poslat do laboratoře k identifikaci bakterií. Pokud vy nebo vaše dítě má jiné příznaky onemocnění, lékař může nařídit rozbor krve nebo moči.

Impetigo se léčí antibiotiky. Pro případ mírné impetigo, bude lékař předepíše antibiotickou mast nebo krém, aby na vředy. Pro případ vážnější impetigo, může lékař předepsat antibiotika pilulky.

Dítě může obvykle se vrátí do školy, školky nebo po 24 hodinách léčby. 1. Pokud jste aplikaci masti nebo vzít prášky přesně tak, jak je předepsáno, většina boláky bude zcela vyléčit do 1 týdne.

Které začínají jako malé červené skvrny, pak změní na puchýře, které nakonec otevřít násilím. Tyto rány jsou obvykle není bolestivé, ale mohou být svědivé; Která vytéká kapalina a dívat se křupavý; Že zvýšení velikosti a počtu. Vředy mohou být tak malé, jako pupínek nebo větší než mince.