intersticiální plicní nemoc: příčiny, symptomy a léčby

Intersticiální plicní onemocnění je všeobecná kategorie, která zahrnuje mnoho různých onemocnění plic. Všechny intersticiální plicní onemocnění ovlivní intersticium, část anatomické struktury plic.

Interstitium je krajka-jako síť tkáně, která se rozprostírá po celé obou plic. Interstitium poskytuje podporu mikroskopických vzduchových vaků v plicích (alveolů). Drobné cévy cestovat přes intersticiu, což umožňuje výměnu plynů mezi krví a vzduchu v plicích. Za normálních okolností je Interstitium je tak tenký, že nemůže být vidět na rentgenových paprsků nebo CT.

LOS ANGELES; plicní nemoc (Lymfangioleiomyomatóza) je vzácné onemocnění plic, které má tendenci ovlivňovat žen ve fertilním věku; V LAM plicních onemocnění, svalové buňky, které vystýlají dýchací cesty plic “a cévy začnou množit nenormálně. Tyto svalové buňky se šíří do oblastí plic, kde se nepatří; Vzduchové vaky v plicích také bobtnají a tvoří malé kapsy zvané cysty. Vzhledem k tomu, cysty rozvíjet v průběhu plic, LAM způsobuje problémy s dýcháním podobné rozedma plic; Svalové buňky se mohou šířit …

Všechny formy intersticiální plicní onemocnění způsobují ztluštění intersticia. Zahušťovací může být v důsledku zánětu, jizvení, nebo přebytečné tekutiny (edém). Některé formy intersticiální plicní nemoci jsou krátké-live; jiní jsou chronické a nevratné.

Některé z typů intersticiální plicní nemoci zahrnují

Intersticiální pneumonie: bakterie, viry nebo plísně mohou infikovat intersticiu plic. Bakterie s názvem Mycoplasma pneumoniae je nejčastější příčinou.

Idiopatické plicní fibrosi; Chronické, progresivní forma fibróza (zjizvení) v intersticiu. Její příčina je neznámá.

Nespecifická intersticiální pneumonie: intersticiální plicní onemocnění, které je často přítomné s autoimunitním onemocněním (jako je revmatoidní artritida a sklerodermie).

Hypersenzitivní pneumonie: intersticiální plicní onemocnění způsobené pokračující vdechováním prachu, plísní nebo jinými dráždivými látkami.

Kryptogenní organizující se pneumonie (COP): od A pneumonie podobné intersticiální plicní onemocnění, ale bez infekce současné době. COP je také nazýván obliterující bronchiolitidou s pořádající pneumonie (BOOP).

Akutní intersticiální pneumonie: Náhlá, těžká intersticiální plicní onemocnění, často vyžadují podporu života.

Deskvamativní intersticiální pneumonie: an intersticiální plicní nemoc, která je částečně způsobeno kouřením.

Sarkoidóza: Stav způsobující intersticiální plicní onemocnění spolu s oteklé lymfatické uzliny, a někdy i srdce, kůže, nervů, nebo zapojením očí.

Azbestóza: intersticiální plicní onemocnění způsobené expozicí azbestu.

Bakterie, viry a houby je známo, že způsobují intersticiálních pneumonií. Pravidelné expozice vůči inhalačních dráždivých látek při práci nebo při koníčcích může také způsobit, že některé intersticiální plicní onemocnění. Tyto dráždidla obsahují