Intolerance laktózy procedury: produkty, strava a další

Pokud si myslíte, že máte nesnášenlivost laktózy, je to dobrý nápad, aby ji probrat se svým lékařem. Váš lékař může ujistit, že vaše příznaky jsou způsobeny nesnášenlivostí laktózy a ne jiný problém, jako je syndrom dráždivého tračníku, zánětlivého onemocnění střev, nadužívání projímadel, nebo problémy trávení potravin, které obsahují fruktózu nebo sorbitol. Lékař může také zajistit, aby nesnášenlivost laktózy není ve spojení s jiným zdravotním problémem.

Existují různé způsoby, jak žít s nesnášenlivostí laktózy. Co funguje pro jednu osobu, nemusí fungovat pro druhého. Protože neexistuje žádný lék na nesnášenlivostí laktózy, kontrolu příznaků je většinou jen na vás. Následující tipy vám mohou pomoci zabránit příznaky intolerance laktózy.

Omezit množství mléka a mléčných výrobků ve vaší stravě. Většina lidí může mít asi 10 g laktózy každý den. To může být sklo celé, nízkým obsahem tuku nebo bez tuku mléka, např. Všechno mléko obsahuje stejné množství laktózy. Ostatní mléčné výrobky obsahují různé množství laktózy

Mléka, bez tuku

8 fl oz (240 ml)

12.5

300

Čedar

1 oz (30 g)

0,15

204

Tvaroh, 2% mléčného tuku

4 oz (113 g)

4,15

100

Tavený sýr

1 oz (30 g)

0,9

28

Potraviny s méně laktózy, jako je švýcarský nebo sýrem, nemůže způsobit problémy. Pokud si nejste jisti, zda je mléčný výrobek vyvolává příznaky, vyzkoušejte malé množství, a čekat, jak se cítíte před jíst nebo pít více.

Jíst nebo pít mléko a mléčné výrobky spolu s jinými potravinami. U některých lidí, kombinující pevnou stravu (jako obiloviny) se mléčného výrobku (jako je mléko) může snížit nebo odstranit symptomy.