inzulín pro diabetes typu 1 a 2

diabetes Trends

Různé typy inzulinu jsou rozděleny do kategorií podle toho, jak rychle začnou pracovat (počátek) a jak dlouho budou i nadále pracovat (trvání). Tyto typy jsou nyní k dispozici patří rapid-, krátkodobé, střednědobě a dlouhodobě působící inzulín.

Krátkodobě působící

Střednědobě působící

Dlouhodobě působící

směsi

Injektovatelný inzulín je balen v malých skleněných lahvičkách (lahví) a kazet, které drží více než jednu dávku a jsou utěsněny pryžovými víčky. Kazety se používají v zařízeních pero ve tvaru zvané inzulinové pero.

Inzulín se obvykle podává formou injekce do tkáně pod kůži (subkutánně). To může být také poskytována prostřednictvím inzulínové pumpy, inzulínové pero, nebo vstřikovače paprskem, zařízení, které postříká léku do kůže. Některé inzulíny může být podáván prostřednictvím žíly (pouze v nemocnici).

Výzkum je pokračující rozvíjet nejen nové formy inzulínu, ale také inzulín, která mohou být přijata i jinými způsoby, například ústy.

Inzulín umožňuje cukru (glukózy) v krvi do buněk, kde se používá pro energii. Bez inzulinu, hladina cukru v krvi vzroste nad to, co je bezpečné pro tělo. V případě, že buňky nedostanou cukr použít pro energii, které se snaží využít dalších živin v těle. Když se to stane, kyseliny mohou vybudovat. Příliš mnoho Výroba kyseliny (ketoacidóza) mohou být závažné nebo dokonce život ohrožující.

Tělo využívá inzulín různými způsoby. Někdy je třeba inzulín pracovat rychle ke snížení hladiny cukru v krvi. Vaše tělo také potřebuje inzulín v pravidelných intervalech, aby se vaše hladina cukru v krvi v cílovém rozmezí.

Rychle účinkující a krátkodobě působící inzuliny snižují hladinu cukru v krvi rychle a pak odezní; Použijete-li střednědobě nebo dlouhodobě působící inzulin s rapid- nebo krátkodobě působící inzuliny, tím déle působící inzulin začíná nabude účinnosti, když je kratší účinkující inzulín začne zanikat; Obvykle lidé, kteří užívají inzulín používají kombinaci rapid- nebo krátkodobě působící a střednědobě nebo dlouhodobě působícího inzulinu. To může pomoci udržet hladinu cukru v krvi v rozsahu, který je bezpečný pro tělo po celý den.

Lidé, kteří mají diabetes 1. typu; Lidé s diabetem 2. typu, jehož slinivka produkuje málo nebo žádný inzulín nebo jejíž druhý diabetes léky nemají kontrolovat jejich hladiny cukru v krvi. Tito lidé mohou užívat inzulín a to buď samostatně nebo společně s dalšími diabetes lékařství; Lidé s diabetem 2. typu, jejichž hladiny cukru v krvi jsou vysoké z důvodu závažné nemoci nebo většího chirurgického zákroku. Poté, co hladina cukru v krvi se vrátit do cílového pásma, tito lidé mohou být schopni přestat užívat inzulín; Ženy s diabetem 2. typu, které jsou těhotné nebo prsu -feeding a kteří nemohou udržet jejich hladiny cukru v krvi v cílovém rozmezí s dietou a cvičením. Pouze jeden ústní diabetes medicína (glyburid) byl studován pro použití během těhotenství. Až do dalšího výzkumu je hotovo, Diabetes Association doporučuje, aby těhotné ženy a kojící ženy -feeding nebere ústní léků na cukrovku.

Inzulín se používá k léčbě

Inzulín je účinný při snižování hladiny cukru v krvi tím, že pomáhá cukru (glukózy) vstupovat do buněk, které mají být použity pro energii.

Některé věci, které ovlivňují, jak rychle a jak dobře dávky inzulinu díla

Vědět, jak dát injekci inzulínu.

Všechny léky mají vedlejší účinky. Ale mnoho lidí necítí vedlejší účinky, nebo jsou schopni vypořádat se s nimi. Zeptejte se svého lékárníka o vedlejší účinky každého léku, který pořídíte. Vedlejší účinky jsou rovněž uvedeny v informacích, které se dodává s medicínou.

Zde jsou některé důležité věci přemýšlet o tom,

Zavolejte lékaře nebo další nouzové služby hned, pokud máte

Zavolejte svého lékaře, pokud máte

Časté nežádoucí účinky tohoto léku zahrnují

Viz Drug odkaz na Úplný seznam nežádoucích účinků. (Drug Odkaz není k dispozici ve všech systémech.)

Inzulínová pumpa poskytuje způsob, jak dát inzulinu s méně časté injekce, a to je stejně účinný jako více injekcí denně při udržování hladiny cukru v krvi v cílovém rozmezí.

Nesdílejí inzulinové pero s někým jiným, kdo používá inzulín. Dokonce i když se změní jehla, inzulínovým perem může nést bakterie nebo krev, které mohou jiná osoba nemocný.

Dlouho působící inzulín glargin (Lantus) může pomoci zabránit některým lidem z nutnosti časté noční nízké hladiny cukru v krvi. To může také pomoci lidem, kteří měli potíže udržet jejich hladiny cukru v krvi ve svém cílovém rozmezí se střednědobě působícím inzulinem.

Dát krátkodobě působícím inzulínem na večeři a NPH před spaním místo toho, aby jim společně na večeři může snížit riziko vzniku noční hypoglykémie a hypoglykemie neznalosti.

Označit každý inzulínu láhev, když jej používáte poprvé.

Skladovat inzulín správně tak, že jeho účinnost je chráněn.

Když si koupíte inzulín, zkontrolujte obecné nebo obchodní značky, aby se ujistil, že kupujete správný typ. Například, pokud jste používali Humulin R (inzulínu pravidelný), ujistěte se, že si koupíte Humulin R namísto Humulin N (inzulin NPH).

Vědět, kdy vaše předepsané typy inzulínu začít pracovat (počátek), když pracují nejvíce (vrchol), a jak dlouho fungují (doba trvání).

Medicína je jedním z mnoha nástrojů lékař má léčit zdravotní problém. Užívání léku jako lékař navrhne zlepší vaše zdraví a může předejít budoucím problémům. Pokud nechcete mít své léky správně, může být uvedení své zdraví (a možná svůj život), v ohrožení.

Existuje mnoho důvodů, proč lidé mají problémy přičemž jejich lék. Ale ve většině případů, tam je něco, co můžete udělat. Pro návrhy, jak vyřešit běžné problémy, kteří berou léky, jak je předepsáno.

Pokud jste těhotná, kojíte, nebo plánujete otěhotnět, nepoužívají žádné léky, pokud Vám to lékař neřekne. Některé léky mohou poškodit vaše dítě. To zahrnuje předpis a over-the-counter léky, vitamíny, byliny a doplňky. A ujistěte se, že všechny vaše lékaři vědí, že jste těhotná, kojíte, nebo plánujete otěhotnět.

Navazující péče je klíčovou součástí léčby a bezpečnosti. Ujistěte se, že dělat a přejít na všechny události, a zavolejte svého lékaře, pokud máte problémy. Je to také dobrý nápad, znát své výsledky testů a udržovat seznam léků, které užíváte.

Dokončit nový informační léky formulář (PDF) (Co je PDF dokument?), Které vám pomohou pochopit tento lék.

Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (2007). Pravidlo pro izolaci opatření: prevence přenosu infekčních agens ve zdravotnických zařízeních 2007. Dostupné online: http://www.cdc.gov/hicpac/2007IP/2007isolationPrecautions.html.

E. Gregory Thompson, MD – Vnitřní Medicin; David C. W. Lau, MD, PhD, FRCPC – Endocrinology

4.6.2014

Kde je uvedena dávka. Dáte-li inzulín do břicha (zejména nad a na straně vašeho pupku), bude lék dostat do vašeho systému důsledněji ze dne na den. Je-li lék do svalu nebo malé cévy místo tukové tkáně, bude lék dostat do vašeho systému rychlejší; Kolik inzulínu je dáno. Vyšší dávky inzulínu snížení hladiny cukru v krvi více než nižší dávky; Ať už jste vykonávána před nebo těsně po užívat inzulin. Pokud jste právě vykonávána svaly v oblasti, kde dáváte injekce inzulínu, bude lék dostat do vašeho systému rychlejší; Pokud použijete teplo do prostoru. Tento lék se dostane do vašeho systému rychleji, pokud si horkou vanu nebo sprchový kout, dát na tepelném obalu, nebo masáže oblast, kde právě jste dali svůj injekce inzulínu; Pokud nemáte dostatek tekutin v těle (dehydratace). Nebudete mít tolik průtok krve na kůži, takže inzulín nebude absorbována stejně.

Obvykle přínosy léku jsou mnohem důležitější než případné drobné vedlejších účinků; Nežádoucí účinky se mohou odejít poté, co si vzít lék na chvíli; Pokud nežádoucí účinky tě pořád obtěžovat a vy zajímalo, jestli byste měli mít užívání léku, zavolejte svého lékaře. On nebo ona může být schopen snížit dávku nebo změnit svůj lék. Nenechte se náhle ukončit užívání léku, pokud Vám lékař neřekne.

Potíže s dýcháním; Otok obličeje, rtů, jazyka, nebo hrdla; Omdlel (ztratil vědomí), nebo se náhle stal velmi ospalí nebo zmatení. Můžete mít nízkou hladinu cukru v krvi, tzv hypoglykemii.

Kopřivka; Problémy s častými vysoké nebo nízké hladiny cukru v krvi.

Nízká hladina cukru v krvi.