Jak antikoncepce může ovlivnit vaši plodnost

Použili jste antikoncepce k zabránění otěhotnění – jen aby zjistil, teď sami zeptat, jestli by to mohlo zabránit početí? V snaží otěhotnět společenství, Yvette Smith, MD, MPH, může pomoci dát svou mysl v klidu. Antikoncepce nemá žádný dlouhodobý vliv na plodnost, říká.

Například, Smith říká, měli byste se vrátit do svého normálního menstruačního cyklu do tří měsíců od ukončení kombinované hormonální antikoncepce (pilulky, náplasti nebo vaginální kroužek). To samé platí i pro progesteron -jen pilulky a tříletého implantátu. S tříměsíční střely, váš cyklus by měl být normální šest měsíců po posledním výstřelu.

Plodnost je obnovena ihned po bránici, kondom nebo spermicide použití. A ženy mohou být živnou ihned poté, co přestali pomocí některé z IUD v současné době na trhu v USA Ale Smith říká očekávat, že IUD gestagenu trvat asi tři měsíce vyčistit váš systém.

Takže přechod od kontroly porodnosti na plodnost by mělo být docela hladké pro většinu žen. “Má že byla pravda pro tebe?” Zeptal se Smith.

Jen Začínáme; Několik měsíců; Ano; Pár let

Rozhodně ne, řekl jeden člen komunity. Než šla na pilulky po dobu 12 let, její doby byly pravidelné. Nyní, protože jít pryč pilulku, ona měla jen čtyři období za šest měsíců – a jeden cyklus trval 70 dní.

Mohla by být výjimkou z pravidla, řekl Smith, ale existují i ​​jiné více pravděpodobné vysvětlení pro její nepravidelných cyklech. Pilulka může být překryty zdravotní problém, který začal během let, která byla na pilulky. V případě, že je v současné době ve svých pozdních 30s, věku může být faktorem. Přibývání na váze nebo ztráta, namáhavý cvičební program, nebo stres může také přispět k nepravidelná menstruace.

Smith navrhl, že žena mluví ke svému lékaři. Krevní testy, například, může pomoci vyřešit věci.

Přidat se k této diskusi v snaží otěhotnět společenství

Hyacint Nicole Browne, MD, je tabule potvrdila OB / GYN a doc. Lékařský ředitel Sher Institute for Reproductive Medicine v Westchester, NY … Více