Jak CHOPN léky interagovat s potravinami a živinami

Mnoho jedinců s CHOPN udržet téměř normální dýchání a vynikající kvalitu života. Dělají to pomocí bronchodilatační léky, které relaxovat hladké svalstvo a otevřené dýchací cesty. Používají protizánětlivé ke snížení zánětlivé odezvy. A berou diuretika, která brání hromadění tekutiny.

Tyto léky jsou velmi účinné při zlepšování příznaků CHOPN. Nicméně, všechny z těchto léků může zvýšit nebo snížit své výživové potřeby. Kromě potravin, které konzumují může komunikovat s činností těchto léků a změny účinnosti lék “je.

Některé léky, které ovlivňují chuť k jídlu nebo způsobit nevolnost může vážně ovlivnit celkovou nutriční příjem potravy někoho, jehož příjem již může být ohrožena. Je proto důležité, abyste si přečetli informace o balících. Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. To je zvláště důležité, pokud jste na dlouhodobé bázi užívat jakýkoliv lék.

• Beta-adrenergní: albuterol (Proventil, Ventolin), salmeterol (Serevent): Albuterol a salmetrol může zvýšit ztráty draslíku z těla. To může způsobit nízké hladiny draslíku v krvi. Obvykle to trvá krátkou dobu a nemusí vyžadovat doplňky. Nicméně, včetně draslíku ve vaší stravě je to dobrý nápad.

Methylxantiny: theofylin (mnoho značek), aminofylin (Phyllocontin), nebo oxtriphylline (Choledyl): Vliv potravin na teofylinu a jeho “chemických příbuzní” se může značně lišit. High-tuk jídla mohou zvýšit hladinu theofylinu v těle. High-sacharidů jídla ji může snížit. Forma léku (pravidelný nebo prodlouženým uvolňováním), má vliv na interakci s potravinami stejně. Ke stabilizaci účinnost léku, aby se vaše strava konstantní během doby, kdy jste ho bere.

Potraviny, které přirozeně obsahují kofein nebo theofylin theobromin lze zdůraznit účinky metylxanthinovými léků. Podrážděnost, nervozita a nespavost jsou nejčastější vedlejší účinky. Jedinci by se měli vyhnout jíst nebo pít velké množství výrobků obsahujících kofein, a / nebo teobromin. Patří mezi ně čokoládu, nealkoholické nápoje, kávu nebo čaj. Konzumace alkoholu také by měly být omezeny. To je zvláště důležité, pokud se objeví nevolnost, zvracení, bolesti hlavy a podrážděnost.

* Množství kofeinu v kávě a čaji značně liší, a to i pokud jsou připraveny stejnou osobou s použitím stejného zařízení a složek den po dni.