jak číst štítek výživa fakta o balené potraviny

Jennifer Robinson, M; dubna 07, 2016

Viděli jste výživy štítky na obalech potravin. Mohou vám pomoci spravovat své hmotnosti a podmínky, jako je cukrovka 2. typu, vysoký krevní tlak a vysoká hladina cholesterolu.

Musíte jen vědět, co hledat a co všechna tato čísla znamenají. Začínáme s touto rychlou a snadnou vodítko k poznání, co je co.

Velikost porce

Všechny informace uvedené v nutričním označení je založený na památkově velikosti porce. Nepředpokládejte jedno políčko, karton, nebo lahve rovná jedné porci, i když se zdá malá. Pokud budete jíst nebo pít více než velikost porce, budete muset přepočítat.

kalorií

Vždy zkontrolujte kalorií, aby se ujistil, že jste držel se svého denního kalorií rozpočtu. To bude záviset na tom, zda se snažíte ztratit, zisk, nebo udržovat vážit; jak jste aktivnější ar; a další faktory. Pokud si nejste jisti, kolik kalorií byste měli dostat za den, poraďte se s lékařem nebo dietologem.

sacharidy

Sacharidy dát svému tělu energii rychleji než bílkoviny nebo tuk.

Pokud máte diabetes 2. typu, je třeba znát množství sacharidů v potravinách, takže můžete řídit hladinu cukru v krvi. Zeptejte se svého lékaře, kolik budete potřebovat za jídlo. Číslo závisí na vašem věku, jak jste aktivnější, kolik kalorií jste získali, a nějaké léky užíváte.

Cukr

Většina lidí si příliš mnoho cukru, takže jen asi každý by měl snížit. Pokud jste na speciální dietu kvůli zdravotnímu stavu, postupujte podle pokynů svého lékaře ti dal.

“Totálního sacharidy” částka zahrnuje cukr, přestože cukry jsou také rozděleny odděleně. Máte-li počítat sacharidy, protože máte diabetes 2. typu, nemusíte počítat gramů cukru samostatně. Budete muset zkontrolovat seznamu složek vidět, jaké typy cukrů jsou v potravinách.

Sdružení Heart doporučuje, aby každý omezit cukr ne více než 6 čajových lžiček nebo 100 kalorií denně pro ženy a ne více než 9 lžiček nebo 150 kalorií denně u mužů. Tato čísla zahrnují cukr ze všech zdrojů, ne jen to, co přidat do svého jídla.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …