Jak diabetes může ovlivnit ženské sexuální zdraví

diabetes Trends

 Obsah archivy po 2 letech s cílem zajistit našim čtenářům snadno najít nejvíce včasné obsah; Chcete-li zjistit nejaktuálnější informace, prosím, zadejte svou téma zájem do našeho vyhledávacího pole.

Když většina lidí slyší slova “diabetes a sexuální dysfunkce,” oni automaticky, že je to problém mužův. Ale ženy s diabetem mohou mít i sexuální problémy související s jejich hladiny cukru v krvi.

Život s diabetem 1. typu po dobu 41 let, Albright říká, že když glukóza není pod dobrou kontrolou, ženská sexuální život může zaplatit.

“Není to cukrovka sama o sobě, že poškozuje váš intimní život. Je to komplikace nekontrolované hladiny cukru v krvi, které způsobují problémy pro muže i ženy – jediný rozdíl je, že mnoho žen prostě nejsou tak vědomi této komplikace jako muži, “říká. Albright je také prezident výchovy ke zdraví pro Sdružení Diabetes.

Říká, že ženy jsou stále lepší přichází dopředu s otázkami intimitu. Ale pokud jde o diabetes, většina z nich je stále zdráhají obrátit na svého lékaře.

Endokrinolog Loren Wissner Greene souhlasí. “Ženy nejsou mluvit s jejich lékaři o tom, lékaři nejsou mluvit s ženami o tom, a tak pro mnohé zůstává tichý problémem, který jde diagnostikováno a neléčené.” Greene je profesorem klinické společník na NYU Medical Center v Langone New York City.

Přestože ženy s diabetem může být pomalé připustit, to je problém mezi listy, lékařská komunita byla ještě pomalejší studovat problém. To nebylo až do roku 1971, že průlomové studie byla zveřejněna na toto téma v časopise Diabetes.

Ve studii, 35% žen s diabetem hlásilo, že je schopna dosáhnout orgasmu při pohlavním styku, ve srovnání s pouze 6% žen, kteří neměli diabetes.

Albright říká jeden z důvodů, proč ženy s cukrovkou mohou mít problém dosáhnout orgasmu, je, že vysoká hladina cukru v krvi může ovlivnit vaginální lubrikace.

“Problémy mazací nejen může ovlivnit pocit, ale také mohou sex velmi nepříjemné, a to i bolestivé,” říká.

Ve studii z roku 1986 nyní považováno za základní kámen výzkumu na toto téma, téměř polovina žen, kteří se zúčastnili měl sexuální problém. Z nich 32% uvedlo, že měl problémy s mazáním. Osmdesát devět procent uvedlo, že problémy začaly po jejich diabetu diagnózy.

Albright říká, že existuje mnoho zdravotních výhod dobrou kontrolu krevního cukru, ale mnoho žen si neuvědomuje, že lepší mazání a nakonec, lepší sexuální život, může být mezi nimi.