jak je epilepsie léčí? léky, vedlejší účinky, typy léků, a další

Většina epileptické záchvaty jsou řízeny léky, zejména antikonvulzivy. Typ léčby předepsané bude záviset na několika faktorech, včetně četnosti a závažnosti záchvatů a věku osoby, celkový zdravotní stav, a anamnézy. Přesnou diagnózu typu epilepsie, je také velmi důležité, aby výběru nejlepší léčby.

Jak se vyrovnat s teenager může být obtížné pro všechny rodiče, ale dospívající s epilepsií představovat další problémy. Co když se vaše dítě nebere svůj lék? Bude mít bezpečnou jízdu? Bude se dát sebe v nebezpečí mít více záchvatů pitím nebo užívání drog; Rodiče nemají úplnou kontrolu nad jejich mladistvém věku, stejně jako oni mohou přát. A nechat vaše dítě mít větší nezávislost je zásadní pro zdravý vývoj. Jakmile vaše dítě odchází na vysokou školu nebo se pohybuje mimo domov, budete …

Mnoho léků jsou k dispozici pro léčbu epilepsie. Ačkoli generické léky jsou bezpečně používat u většiny léků, protikřečové jsou jedna kategorie, kde lékaři postupovat opatrně. Většina doktorů upřednostňuje užít značkové antikonvulziva, ale uvědomit, že mnohé pojišťovny nepokryje náklady. V důsledku toho, že je přijatelné, aby začít užívat generické antikonvulziva léky, ale není-li dosaženo požadovaného ovládání, pacient by měl být přepnut do značkového léku.

Léky používané k léčbě epilepsie zahrnují

Karbamazepin (Tegretol nebo Carbatrol; Diazepam (Valium) a podobné sedativa, jako lorazepam (Ativan), Tranxene a clonazepam (Klonopin; Eslikarbazepin (Aptiom; Ethosuximid (Zarontin; felbamatu (Felbatol; Gabapentin (Neurontin; Lacosamide (Vimpat; lamotrigi (Lamictal ; Levetiracetam (Keppra; Oxkarbazepin (Oxteller XR nebo Trileptal; Perampanel (Fycompa; Phenobarbita; Fenytoin (Dilantin nebo Phenytek; Pregabalin (Lyrica; Primidon (Mysoline; Tiagabine hydrochlorid (Gabitril; Topiramát (Topamax; Valproát, kyselina valproová (Depakene, Depakote; zonisamid (Zonegran)

Volba léku je nejčastěji na základě faktorů, jako je tolerance pacienta vedlejší účinky, jiné nemoci on nebo ona může mít, a způsob doručení na lék je.

I když různé typy epilepsie se velmi liší, obecně, léky mohou kontrolovat záchvaty u asi 70% pacientů.

Jak je tomu ze všech léků, léky používané k léčbě epilepsie mít nežádoucí účinky. Výskyt nežádoucích účinků závisí na dávce, typ léků, a délku léčby. Tyto nežádoucí účinky jsou obvykle častější při vyšších dávkách, ale mají tendenci být méně závažné s časem, protože tělo se přizpůsobí léky. Antiepileptika jsou obvykle spouští při nižších dávkách a postupně zvyšovat, aby se tato úprava jednodušší. Jeden z nejlepších pravidel v medicíně je ” go nízko a jet pomalu. ”

Existují tři typy vedlejších účinků