jak juvenilní artritida postihuje oči

Juvenilní artritida, také nazývaný juvenilní revmatoidní artritidy nebo dětská artritida, je nejčastějším typem artritidy vliv na děti. To může ovlivnit mnoho částí těla, včetně očí.

oční zánět je obvykle není bolestivé. A oči nejsou obvykle červené, protože jsou v spojivek. Takže většina dětí s juvenilní artritidou, kteří vyvíjejí oční problémy nemají žádné příznaky.

Je to vzácné, ale dítě by mohlo stěžují na rozmazané vidění nebo světla trápí oči. Někdy, dítě oči může vypadat červené nebo zataženo. Ale tyto typy příznaků obvykle se vyvíjejí tak pomalu, že trvalé poškození zraku může stát dříve, než si všimne nějaké potíže s vidět.

Ve snaze najít oční problémy brzy a zabránila jim způsobí škodu, bude váš revmatolog (lékař, který se specializuje na léčbu artritidy) plánovat časté schůzky s dětským očního lékaře. To je lékař, který se specializuje na dětské oční choroby.

Glaukomu, onemocnění, které způsobuje vysoký tlak v ey; Šedý zákal, což je zákal čočky v EY; Trvalé poškození vize, včetně slepoty

Řekněte očního lékaře o lécích, které pacient bere. Můžete získat názvy léků, dávkách, a důvody, proč byly předepsány ze svého revmatologa.