jak mohou kontaktovat s škumpa jedovatá rostlinami být zabráněno?

Odpověď b; Alan Rockoff, MD

Dermatologis; Autor, MedicineNet

Škumpa jedovatá a jeho příbuzní jsou často skryté mimo jiné vegetace. Dokonce i když víte přesně, jak vypadají, je velmi těžké se vyhnout přicházející do styku s nimi. I když na sobě dlouhé kalhoty a dlouhé rukávy v teplém počasí může být nepříjemné, je důležité, aby tak učinily, když byste mohli být v kontaktu s rostlinami nemůžete vidět, ať už jste zahradnické na dvorku nebo turistiku v lese. Takzvané bariérové ​​krémy mohou pomoci trochu, ale nejsou příliš účinné.

Při vytahování plevele, těch, kteří mohou být alergičtí se měli ujistit, zastrčit rukávy do rukavice po celou dobu, protože rukávy mají tendenci jezdit do předloktí a nechat zápěstí a předloktí vystavena.

Pokud si myslíte, že jste byli vystaveni škumpa jedovatá, pokožku omýt studenou vodou co nejdříve. Po půl hodině, nicméně, toto již není pravděpodobné, aby se zabránilo reakci. Mytí nádobí a oblečení může být také omezenou pomoc.

Pokusy o znecitlivit lidi tím, že jim škumpa jedovatá ústy nebo injekcí byly v minulosti zkoušela, ale ukázala jako neúčinná a potenciálně nebezpečné.

sourc; Odpovědi, Alan Rockoff MD.