Jak mohu nejlépe péče o mé suché vlasy?

Odpověď b; Jonathan L. Gelfand, MD

Pulmonologie, Lékařské Exper; Frankford Hospital

Suché vlasy vypadají křehké a cítí “křupavé” na dotek. Existuje mnoho příčin suché vlasy, a to od genetiky (pokud máma a táta mají suché vlasy, budete pravděpodobně bude taky) na ošetření vlasů.

Neaktivní olej žlázy může způsobit suché vlasy. Máte-li suché vlasy jako výsledek suchou pleť, zvažte mytí vlasů méně krát týdně (každé dva nebo tři dny).

Také dávat pozor na druh šampon a kondicionér použít, aby se ujistil, že doplní váš skalp s esenciálními oleji. Slova hledat na štítky jednotlivých produktů pro péči o vlasy jsou “hydratační” nebo “hydratační.

Ujistěte se, že starat se s teplem a chemikáliemi, zvláště pokud máte suché vlasy.

Ačkoli elektrické rovnání vlasů (žehličky) jsou populární, nemají vést k vážnému poškození vlasů. Při použití na vysokou teplotu, může vysoušeče vlasů poškodit vlasy, taky. Klesající vaše používání těchto horkých zařízení (nebo alespoň s použitím méně horké nastavení), pomůže udržet vaše vlasy zdravější.

Pokud si nejste jisti, zda je spotřebič poškodit vaše vlasy, přemýšlet o své vlasy tak, jak si myslíte o své kůži. Chtěli byste výbuch si obličej 1,875 W horkého vzduchu každé ráno? Asi ne!

Chemikálie v barvě, permanents vlasy a relaxers mohou zbavit vlasy životně důležitých olejů. Některé barvy na vlasy obsahují méně chemikálie než ostatní. Bělidla a peroxidy jsou ingredience dát pozor. Mohou udělat vaše vlasy křehké a způsobit třepení.

A konečně, být extra opatrný v letním slunci. Sunshine a chloru mohou oba způsobit suché vlasy. Nejjednodušším řešením je nosit klobouk nebo jednoduše vyhýbat se dostat příliš mnoho slunce (vaše pokožka bude Děkuji, taky).

Můžete také chrání vaše vlasy tím, že nosí plovací čepici, když jdete do bazénu. Další možností je nasytit vaše vlasy s kondicionérem, než se vydáte na pláži nebo u bazénu. Máte-li plavat v bazénu chlorované, umýt si vlasy ve sladké vodě po plavání. Máte-li plavat často, zvažte použití šampon určený k odstranění chlóru z vlasů.

ZDROJ

 Reference: Péče o vlasy Tipy pro mládež.