jak nakupovat běžecké boty: tipy, jak zacházet vaše nohy právo

Při pohledu za právo běžecké boty?

V těchto dnech, hledání může být skličující. Bývalo to tak jednoduché. Jako děti jsme měli tenisky, které jsme nosili na všechno od jízdy na kole k lezení na strom hrát baseball na zahradě.

Teď tam jsou boty pro každého sportu – a bezpočet odrůd z čeho vybírat. Asics, Nike, Mizuno, New Balance, Saucony – to jsou jen některé ze společností, které prodávají běžecké boty. Je těžké vyslovit tyto značky, natož pak pamatovat si je.

Tak jak víte, které běžecké boty jsou pro vás to pravé?

Zeptali jsme se několik odborníků fitness – všechny z nich běžce – jak nakupovat běžecké boty. Zde je jejich rady

Nejlepší Prvním krokem při hledání správné běžecké boty je vědět, co budete dělat s nimi, říká Bruce Wilk, fyzioterapeutka a majitel běžce vysoko, běžící specializované prodejně v Miami. Jste joggingu nebo běžec? Máte běžet asi 15 mil týdně, nebo 25? Myslíte si spustit na cestách, asfaltem nebo běžícím pásu? Trénujete na závod?

“Vysoká škola trať běžec je jiný než středního věku maratonec,” říká Wilk.

Máte také vzít v úvahu vaše tělo typu, říká.

“Velký kulatý člověk je jiný než úzké hubeného člověka,” říká Wilk, a tam jsou běžecké boty venku pro každý typ těla.

Vědět, jak si běžet, říká Wilk. Je důležité určit, kdy osoba nejdříve přijde do styku s vozovkou. Je to mimo paty? To je na vnitřní straně přední části nohy?

Je-li místo prvního kontaktu je především prostřednictvím noze (jako u mnoha sportovců a sprintery), pak je tu není mnoho boty potřebného za přednoží, “říká Wilk.” Proč by se chcete mít hodně polštář v patě když nejste trávit nějaký čas tam vlastně je?

Pokud jste přednoží běžec, měli byste mít na sobě běžecké boty, jako je Nike Vomero, která má většinu své polštáře v přední části. Pokud spustíte od paty až k patě, Asics Gel Kayano může být právo běžecká bota pro vás.

Ujistěte se, že zjistit případné zranění, které jste vyvinuté v běhu, stejně. Problémy, jako je Shin dlahy, puchýřky, zánět šlach, a plantární fasciitis často může být obrácen s řádným montáž běžeckých bot.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …