jak přesný je index tělesné hmotnosti nebo BMI?

Jaké je vaše číslo – mladší 25 let nebo více než 35? Body mass index (BMI) nemusí být termín, který to mají všichni plná ústa, ale je to důležité pro vaše zdraví pochopit, co to je a znát své číslo.

V podstatě, BMI je jednoduchý matematický vzorec, na základě výšky a hmotnosti, který se používá k měření tučnosti. Měli byste si být vědomi svého BMI z důvodu zdravotních rizik nadváhy (to znamená, že mají BMI 25 a více). Podle zprávy v srpnu 2006 New England Journal of Medicine, přebytek tělesné hmotnosti ve středním věku je spojeno se zvýšeným rizikem smrti.

Na druhé straně, jsou příliš tenké a mají BMI, který je nižší než zdravé rozmezí (18,5 až 24,9), může být i zdraví.

Mnoho odborníků na zdravotní péči myslí BMI je užitečným nástrojem pro měření hmotnosti a zdravotní rizika, ale jiní zpochybnit jeho přesnost. Někteří věří, že lepší způsob, jak by mohlo být vyndat metr a zkontrolujte obvod pasu. Nebo je tam místo pro obě metody?

V červnu 1998, ve snaze, aby se ujistil lékaři, vědci, dietitians, a vládních agentur byli všichni na stejné stránce, National Institutes of Health oznámila své pokyny BMI. Oni nahradili staré životního pojištění tabulek jako metoda mohla posoudit, zdravou váhu.

Pro výpočet BMI, rozdělit hmotnost v librách vaší výškou v palcích čtverce, pak násobit výsledky konverzním faktorem 703. Pro někoho, kdo je 5 stop 5 palců vysoký (65 palců) a váží 150 liber, výpočet bude vypadat takto: [150 ÷ ​​(65) 2] x 703 = 24,96. Jednodušší způsob je použít ‘s BMI kalkulačku.

(Tato kalkulačka BMI je určen pro použití při hodnocení dospělé, ne pro děti.)

V souladu s definicemi NIH, zdravé hmotnosti BMI 18.5-24 .; nadváha je 25 až 29 .; a obézní je 30 nebo vyšší.

BMI je měření volby pro většinu zdravotníků.

“Myslím, že BMI je velmi dobrý a jednoduchý screeningový nástroj, ” říká obezita expert, Cathy Nonas, MS, RD, mluvčí Asociace dietetická.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …