jak snížit napětí: 10 relaxačních technik pro snížení stresu na místě

Relaxovat. Zasloužíš si to, je to pro vás dobré, a to trvá kratší dobu, než si myslíte.

1. Meditate

O několik minut praxe denně může pomoci zmírnit úzkost. “Výzkum naznačuje, že denní meditace může změnit mozku ‘s nervové dráhy, takže budete odolnější vůči stresu,” říká psycholožka Robbie Maller Hartman, PhD, Chicago zdraví a wellness trenér.

Je to jednoduché. Vzpřímeně sedět s oběma nohama na podlaze. Zavři oči. Zaměřte svou pozornost na recitování – nahlas nebo potichu – pozitivní mantru, jako je “Cítím se v klidu” nebo “Miluji sám.” Položte jednu ruku na břicho pro synchronizaci mantru se svými dechů. Nechť jakékoliv rušivé myšlenky plavat kolem jako mraky.

2. zhluboka dýchat

Udělejte si přestávku pět minut a soustředit se na svůj dech. Sedět zpříma, oči zavřené, s rukou na břiše. Pomalu vdechovat nosem, cítil start dech břiše a práci svou cestu na vrchol vaší hlavy. Zvrátit proces při výdechu ústy.

“Hluboké dýchání eliminuje účinky stresu tím, že zpomaluje srdeční tep a snižuje krevní tlak,” psycholog Judith Tutin, PhD, říká. Je certifikovaným život trenér v Římě, GA.

3. být přítomny

Zpomal.

“Vezměte 5 minut a zaměřit se pouze na jeden chování s vědomím,” říká Tutin. Všimněte si, jak vzduch cítí na tváři, když jdete a jak se vaše nohy cítí pádu až na zem. Nyní texturu a chuť každé sousto jídla.

Když budete trávit čas v okamžiku, a zaměřit se na vaše smysly, měli byste cítit méně napjatá.

4. Reach Out

Vaše sociální síť je jeden z vašich nejlepších nástrojů pro zvládání stresu. Mluvit s ostatními – nejlépe tváří v tvář, nebo alespoň na telefonu. Sdílet to, co se děje. Můžete získat novou perspektivu a zároveň zachovat vaše připojení silná.

5. Nalaďte si tělo

Mentálně skenovat své tělo, aby získali představu o tom, jak to stres každý den ovlivňuje. Lehněte si na záda, nebo sedět s nohama na podlaze. Začněte na prsty u nohou a práci si cestu až do svého skalp, si všiml, jak vaše tělo cítí.

Viz Potraviny, které pomáhají snižovat stres