Jak vyvolání porodu přirozeně: je to možné?

Je to jen týden až datem splatnosti. Ty drhnutí internetu pro nějakým způsobem přemluvit dítě ven včas – nebo možná i několik dní dříve. Tyto vývěsky jsou plné návrhů na vyvolání porodu “přirozeně”. Pohybují se od jíst kořeněná jídla na spooning dolů ricinový olej.

Ale něco opravdu funguje? Odborníci Porod říkají, že to není dobrý důkaz.

“Neexistují žádné ověřené nelékařské způsoby pro vyvolání porodu přirozeně,” říká New York porodní asistentka Elizabeth Stein, CNM. Jediné bezpečné a spolehlivé metody pro zahájení práce zahrnují léky uvedené v nemocnici. Většina ostatních techniky jsou zvěsti, pravděpodobně nepomůže přinejlepším a potenciálně poškodit ful. Jen pár vykazovat žádnou slib, a závěry je ještě brzy na nich.

Akupunktura může pomoci přivést na práci, ale je příliš brzy na to říci. V některých částech Asie, to bylo po staletí nastartovat práce.

Tipy pro pálení žáhy Relie; Zdravý plenek: Základní; Zubní Návštěvy pro těhotné ženy

Jedna malá studium na University of North Carolina zjistili, že ženy, kteří dostali akupunkturu byly více pravděpodobné, že jít do práce bez lékařského “push”.

Do studie bylo zahrnuto 56 žen, kteří byli 39,5 až 41 týdnů těhotenství. (Čtyřicet týdnů je plný termín). Polovina žen dostal tři akupunkturní sezení, zatímco druhá polovina ne.

Sedmdesát procent žen, kteří se dostali akupunkturu šla do práce na své vlastní, ve srovnání s 50%, kteří dostávali standardní léčbu. Ženy, které dostávaly akupunkturu byli také méně pravděpodobné, že přinesou císařským řezem – 39% ve srovnání s 17%.

“Měli jsme téměř 50% snížení v sazbě C-sekce,” říká výzkumník Terry Harper, MD. Harper, který nyní praktikuje matek fetální medicíny v Albuquerque, říká, že malá velikost své studii znamená, že je zapotřebí dalšího výzkumu. Doufá, že akupunktura by jednoho dne mohla pomoci více žen rodit vaginálně.

Další strategií, která se dostane pozitivní recenze od lékařů a porodních asistentek je vyvolání porodu stejným způsobem, jak začít své těhotenství – tím, že sex.

“Říkám svým pacientům k tomu, že po celou dobu,” říká Harper. Ačkoli není tam žádný důkaz sex může začít práci, tam je dobrý důvod, proč by to mohlo. Harper říká, že sex uvolňuje prostaglandiny, látky podobné hormonům, které jsou stejně jako léků používaných k vyvolání porodu. A nebude to bolet zkusit!

Zdravé recepty minus Heartbur; Chraňte svou rodinu ze zárodečných; Rozpacích inkontinence?

Myslím, že sex je skvělý nápad, “Stein souhlasí. Ujistěte se, že voda není rozbité a lékař nebo porodní asistentka vám dal zelenou. Dodává, že je to důležité pro muže ejakulovat uvnitř vagíny.” Tento ejakulát obsahuje prostaglandiny které stimulují děložní hrdlo … možná vést k kontrakce.