jak zacházet s páteře komprese zlomeniny bez chirurgického zákroku

Máte několik klíčových cílů léčby, když máte kompresní zlomeninu páteře. Chcete-li zmírnit bolest, léčit zlomeninu, a léčit osteoporózu, který oslabil vaše kosti a způsobil jim zhroutí.

Je tu dobrá šance, nebudete potřebovat chirurgický zákrok. Většina lidí může obejít bez něj. Kompresní zlomeniny obvykle léčit samy o sobě asi 3 měsíce. I když se to stane, Váš lékař může doporučit vyzkoušet některé věci doma, které mohou budete cítit lépe, jako je bolest léky, odpočinek, fyzioterapii, nebo zadní rovnátka.

I když osteoporóza nelze zvrátit, může být zabráněno a zpracována různými způsoby; K dispozici je vápník a vitamin D, oba klíčem ke zdraví kostí. Cvičení je další důležitou součástí posilování kostní hmotu. Existují léky na trhu, které pomalé úbytku kostní hmoty a dokonce i slibné stavby novou kost; se podívá.

Často můžete získat úlevu s over-the counter drogy, jako je ibuprofen nebo paracetamol. Poraďte se se svým lékařem, který z nich je pro vás to pravé. Váš lékař může předepsat silnější léky na intenzivnější či přetrvávající bolesti.

Lékař by také doporučujeme, abyste si hormon kalcitonin. Studie ukazují, že to může pomoci zmírnit bolest z kompresních zlomenin.

Nechcete, aby to přehánět s aktivitou, ale také nechtějí zastaví úplně. Ležet příliš dlouho může oslabit kosti ještě víc. Váš lékař může doporučit klid na lůžku po krátkou dobu. Po několika dnech nebo jakmile se začnete cítit lépe, postupně klesat zpět do starých kolejí.

Po dobu několika týdnů nebo měsíců si mohou i nadále potřebovat, aby se zabránilo těžké cvičení, které mohly vaše zranění horší. Zeptejte se svého lékaře, když je to pro vás bezpečné, aby si znovu aktivní a jaké jsou nejlepší způsoby, jak se pohybující se.

Jakmile se cítíte lépe, zeptejte se svého lékaře, pokud byste měli vstoupit do rehabilitační program, nebo pracovat s fyzioterapeutem. Cvičení, které posilují záda vám pomůže vyhnout nutnosti více kompresních zlomenin.

Poraďte se se svým lékařem o nejlepší nosných cvičení pro vás, jako jsou

Jsou to všechno dobré pro posílení kostí. Nebo zkuste tai chi, což zlepšuje rovnováhu a pomáhá předcházet pádům, které vedou ke zlomeninám.

Nošení zadní rovnátka, když máte páteře kompresní zlomenina je podobný nosit sádru, když máte zlomenou ruku. Je vyrobeno z tuhého rámu, který bere tlak na bolestivé kosti a omezuje svůj pohyb. To dává svou poraněnou páteř – malé kosti, které tvoří vaši páteř – čas na uzdravení.

Není mnoho výzkumů, aby prokázal, že ortéza pomáhá léčit kompresní zlomeniny, ale jedna studie ukazuje, že může zmírnit bolest.