jak závislost na alkoholu a drogách vyvíjí

Použití Teen látka může postupovat, někdy rychle, od experimentování nebo příležitostné použití k zneužívání a závislost (závislostí).

Často je první látka používaná dospívající je alkohol nebo cigarety, a mnohokrát ty jsou získány z dospívající domova. Někteří rodiče očekávají, a tolerovat experimentování s těmito látkami, protože přinejmenším dospívající nepoužívá “drogy”. Ale tyto látky jsou považovány za léky brány, protože mohou vést k užívání dalších léků.

Většina dospívající nikdy jít dále, než experimentovat s užíváním návykových látek. Ale pokud experimentování začíná před dosažením věku 15 let, dospívající bude pravděpodobně pokračovat a rozvíjet problémů spojených s využíváním. Ostatní věci, které dělají dospívající, které by mohly vyvinout užíváním drog problém zahrnovat

V této fázi, dospívající často hledají možnosti využití vybrané látky nebo látek. Také dospívající může začít potřebovat více a více látky k dosažení stejného účinku: toto je nazýváno tolerance.

Často se první příznaky zneužívání návykových látek jsou problémy škol, jako například náhlý nárůst absencí či padající stupňů. Dospívající může mít také problémy doma, včetně konfliktů s rodiči. Dospívající často vzdát činnosti, která je baví za účelem využití látky. Také dospívající může používat látku ve škole nebo v situacích, které vedou k právním problémům. Mohou prodávat drogy stejně jako jejich použití.

Zneužívání návykových látek je stav, který potřebuje léčbu, aby se zabránilo progresi do závislosti (návyku). Více než polovina dospívajících, kteří zneužívají drogy nebo alkohol se nakonec stávají se závislými. Ačkoli léčba závislostí na návykových látkách může být účinná, je nejlepší zasáhnout dříve, než závislost se vyvíjí.

Závislost látka (závislost) je fyzická či psychická nebo obojí. To má za následek zvýšenou tolerancí a abstinenčních příznaků v případě, že osoba závislá zastaví použitím látky.

Jak se vaše dospívající postupuje směrem k závislosti, on nebo ona prožívá stále větší potíže při plnění normálních denních povinností a rutiny. Získání a používání látky mohou zabírat velkou část činností dospívající, bez ohledu na následky. Postupem času, tolerance se zvyšuje a dospívající ztratí kontrolu nad používání této látky.

V této fázi se vaše dítě fyzický vzhled nebo zdraví, může změnit nebo zhorší. Tyto změny mohou zahrnovat úbytek na váze, zubní nebo onemocnění dásní, nebo problémy pleť. Vaše dítě může vykazovat menší zájem o osobní hygieně nebo oblečení. Lže o užívání alkoholu a drog je běžné. A dospívající se často stává izolované od rodiny a přátel. Vzhledem k tomu zneužívají léky mohou být drahé, dospívající může ukrást od rodinných příslušníků nebo prodávat drogy, aby jeho nebo její zvyk podpořit. Vaše dítě může dokonce přestat používat látku pro 2 až 3 týdny v době, vytvářet falešné přesvědčení, že jeho nebo její použití je pod kontrolou.

závislost látka je celoživotní (chronická) onemocnění, které je možné ovládat pomocí odborné zacházení. Vrátíme-li se používat po ukončení léčby (recidivy) je běžné. A léčba může být nutné několikrát opakovat. Obvykle je zapotřebí systém dlouhodobou podporu pro dospívající k udržení životní styl, který neobsahuje užívání návykových látek.

Patrice Burgess, MD – Rodinný Medicin; Peter Monti, PhD – Alkohol a závislost

12.03.2014