jet lag a melatonin – přehled témat

Jet lag je způsobeno tím, že letí v letadle a přejezd jednoho nebo více časových pásem, které mohou narušovat spánkový cyklus a probudit v těle (cirkadiánních rytmů). Jet cestování napříč časovými pásmy může dělat to pro vás těžké usnout, zůstat spí, nebo zůstat vzhůru během dne.

Tony Roy je mezi 30% dospělých s problémy s nespavostí účely. “Můžu jít spát, ale já probudit tři nebo čtyři hodiny později,” říká Roy, 51-letý profesor filozofie na California State University, San Bernardino. Když se hledal pomoc v nedaleké Poruchy spánku Center na Loma Linda University Medical Center, dostal radu, která nikdy napadlo ho: Věnujte pozornost vaší ložnice teploty; Po celá léta, Roy následoval návrh jeho energie-vědomé ženy ke snížení …

Příznaky jet lag může trvat jeden až několik dní odjet.

Melatonin je hormon, tělo dělá, který reguluje cyklus spánku a bdění. Užívání melatoninu může pomoci “reset” spánku a bdění cyklus. Některé studie ukazují, že použitím snižuje kolik jet lag lidé hlásí na obou k východu a západu letů. 1, ale jiné studie neprokázaly přínos. 2

Můžete zkusit brát melatonin zmírnit příznaky jet lag. Návrhy o časech a dávkách může různit podle výzkumníků, kteří studovali melatonin. Doporučení zahrnují

Dlouhodobé vedlejší účinky melatoninu nebyl dobře studován. Máte-li epilepsii nebo užíváte léky na ředění krve, jako je kumarin (warfarin), poraďte se se svým lékařem před použitím melatoninu.

Existují i ​​jiné věci, které můžete udělat pro snížení účinků jet lag. Být odpočíval před odletem, a snaží se chodit během letu, takže nejsou omezeny na stísněných podmínkách po dlouhou dobu. Pít hodně vody, protože vzduch v tryskami má tendenci být suchý. Vitamíny a bylinných přípravků, které lze koupit bez lékařského předpisu může být také snažil pomoci snížit jet lag.

Když letíte na východ, počet dní, které trvá zotavit se z jet lag bude asi dvě třetiny počtu časových pásem překročíte. Například, pokud jste překročit šest časových pásem, to bude trvat asi čtyři dny se dostat zpět do normálu; Když letíte na západ, počet dní zotavit se rovná asi polovině počtu časových pásem. Takže pokud jste překročit šest časových pásem, bude trvat 3 dny se zotavit.

Užívání melatoninu po setmění den budete cestovat i po setmění za několik dnů po příjezdu na cíli; Vezmeme-melatonin večer několik dní před letem, jestli létání na východ.