Jobovi slzy: použití, nežádoucí účinky, interakce a varování

Adlay, Adlay Millet, Adlay Seed, Chinese Pearl ječmen, Coix, Coix, Coix slzný, Coix lachryma-jobi, Coix Lacryma, Coix lacryma-jobi, Coix ma-Yuen, Coix Seed, Coix stenocarpa, loupané Adlay, Herbe aux Perles, Job’s-slzy, Lágrimas de Job, Lar ..; Viz Všechny názvy Adlay, Adlay proso, Adlay Seed, čínský Kroupy, Coix, Coix, Coix slzný, Coix lachryma-Jobi, Coix lacryma, Coix lacryma-Jobi, Coix ma-Yuen, Coix Seed, Coix stenocarpa, loupané Adlay, Herbe aux Perles, Job’s-slzy, Lágrimas de Job, Larme-de-Job, Larme-du-Christ, Larmes de Job, Larmille, Hiob je Tränen-Gras, Hiobsträne, Jobinkyynelheinä, Jobs Tarar, Juzudama, Lagrimas de Job, Lágrimas de Job , Lagrimas de San Pedro, Soft-skořápky Job slz, Yi-Hato Mugi, Yi Yi, Yi Yi Ren; Anonymní

slzy Jobovi je listnatý, rozvětvený trávě. Je původem z Číny, Indie, Pákistánu, Srí Lanka a Malajsie. To je považováno za výživné zdravou výživou v asijských zemích. Semena Jobovy slzy jsou slza-tvarované a přicházejí v několika barvách, včetně žluté, hnědé, bílé a fialové. Semena jsou někdy používány jako okrasné korálky. Kořen a semena rostliny jsou někdy používá jako lék; Lidé si práci, slzy pro sennou rýmu, vysoký cholesterol, rakovina, bradavice, artritida, obezita, a infekcí dýchacích cest. To je také používá k léčbě onemocnění s názvem toxoplazmózu, která je způsobena parazitem.

slzy Jobovi obsahuje chemikálie, které by mohly rušit růstu nádorových buněk. Ostatní chemikálie mohou mít také antioxidační účinky a může také snížit růst bakterií a parazitů. Ale většina výzkumů Jobovy slzy je u zvířat a zkumavek. Není k dispozici dostatek informací, aby vědět, jestli Jobse slzy funguje stejným způsobem u lidí; Nicméně, některé výzkumy bylo provedeno u lidí. To naznačuje, že vlákna obsažená v Jobovy slzy by se mohla snížit, kolik tuku a cholesterolu tělo absorbuje.

Nedostatečná Evidence fo; Vysoký cholesterol. Rozvoj výzkum naznačuje, že náročná práce slzy místo rýže po dobu 4 týdnů může výrazně nižší celkové a “špatné” low-density lipoprotein (LDL) cholesterolu u lidí s vysokým cholesterolem. Tento účinek může být vzhledem k vláknu o práci slz; alergie; Rakovina; bradavice; Toxoplazmóza, parazitární infekce; Artritida; Obezita; Infekce dýchacích cest; Ostatní podmínky. Stále více se ukazuje potřeba hodnotit účinnost Jobovy slzy pro tyto účely.

slzy Jobovi se zdá být v bezpečí, když v potravinářských množstvích. Není k dispozici dostatek informací, aby vědět, jestli při vytváření pracovních slzy v pilulky jako doplněk je bezpečný; Zvláštní opatření a upozornění: Těhotenství a kojení -feeding: Mohlo by to být nebezpečné, aby se Job slzy, pokud jste těhotná. Výzkum na zvířatech ukazují, že to může otrávit vyvíjející se embryo. To může také způsobit děloha uzavřít smlouvu, a to by mohlo poškodit těhotenství; Nikdo neví, zda-li je bezpečné používat Job slzy během kojení -feeding. Zůstat na bezpečné straně a vyhnout se používání; Chirurgie: Jobovi slzy by mohl snížit hladinu cukru v krvi. Existují určité obavy, že by to mohlo zasahovat do krevního cukru v průběhu a po operaci. Přestat používat Job slzy nejméně 2 týdny před plánovanou operací.

slzy Jobovi může dojít ke snížení hladiny cukru v krvi. Diabetes léky jsou také použity ke snížení hladiny cukru v krvi. Vezmeme-Job slzy spolu s diabetem léky může způsobit hladina cukru v krvi jít příliš nízká. Sledovat hladinu cukru v krvi pečlivě. Možná je třeba změnit dávku vašeho diabetu léky. Některé léky používané k léčbě cukrovky patří glimepirid (Amaryl), glyburid (DiaBeta, Glynase PRESTAB, Micronase), inzulín, pioglitazon (Actos), rosiglitazon (Avandia), chlorpropamid (Diabinese), glipizidu (Glucotrol), tolbutamid (Orinase) a další ,

Příslušná dávka Jobovy slzy závisí na několika faktorech, jako je věk uživatele, zdravotnictví a dalších podmínek. V tomto okamžiku není k dispozici dostatek vědeckých informací pro určení vhodného rozsahu dávek pro tvorbu pracovních slz. Mějte na paměti, že přírodní produkty nejsou vždy nezbytně bezpečné a dávky mohou být důležité. Ujistěte se, že řídit příslušnými pokyny na štítku výrobku a před použitím poraďte se se svým lékárníkem nebo lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem.

Reference

Bao Y, Y Yuan, Xia L, et al. Neutrální lipid izolován od endospermu Jobovy slzy inhibuje růst rakovinných buněk slinivky břišní navozením apoptózy, G2 / M zatčení a regulace genové exprese. J Gastroenterol Hepatol 200; 20: 1046-1053.

Chang HC, Huang YC, Hung WC. Antiproliferativní a chemopreventivní účinky adlay semen na rakovinu plic in vitro a in vivo. J Agric Food Chem 200; 51: 3656-60.

Chiang W, Cheng C, Chiang M, Chung KT. Účinky loupaného adlay na počtu kultur určité mikrobiální flóry a jejich metabolismu v zažívacím traktu krys. J Agric Food Chem 200; 48: 829-32.

Hsu HY, Lin BF, Lin JY et al. Potlačování alergických reakcí podle loupaného adlay ve spojení s bilance odpovědí TH1 / TH2 buněk. J Agric Food Chem 200; 51: 3763-9.

Huang BW, Chiang MT, Yao HT, Chiang W. Vliv adlay oleje na plazmových lipidů, inzulínu a leptinu u potkanů. Phytomedicine 200; 12: 433-9.

Závěsné WC, Chang HC. Methanolový extrakt semen adlay potlačuje COX-2 exprese buněk lidské rakoviny plic prostřednictvím inhibice genové transkripce. J Agric Food Chem 200; 51: 7333-7.

Kim SO, Yun SJ, Jung B, et al. (Coix. Lachrymajobi var mayuen) hypolipidemické účinky surového extraktu adlay semene při obezitě potkana krmení s vysokým obsahem tuku stravou: vztahy TNF-alfa a leptinu výrazy mRNA a hladiny lipidů v séru. Life Sci 200; 75: 1391-404.

Moreau RA, Singh V. Hicks KB. Porovnání hladin ropy a fytosterolů v zárodečné plazmy přistoupení kukuřice, teosinte a Job slz. J Agric Food Chem 200; 49: 3793-5.

Otsuka H, ​​Hirai Y, Nagao T, Yamasaki K. Protizánětlivá aktivita benzoxazinoids z kořenů Coix lachryma-jobi var. ma-Yuen. J Nat Prod 198; 51: 74-9.

Shih CK, Chiang W, Kuo ML. Účinky adlay na azoxymethane indukované karcinogeneze tlustého střeva u potkanů. Food Chem Toxicol 200; 42: 1339-1347.

SOH CT, Kim SH, Kim KY, et al. Biostatic aktivita Coix lacryma osiva extraktu na Toxoplasma gondii v makrofágy. Korean J Parasitol 199; 34: 197-206.

Tzeng HP, Chiang W, Ueng TH, Liu SH. K abortivních účinků ze semen Coix lachryma-jobi L. var. ma-Yuen Stapf. J Toxicol Environ Health A 200; 68: 1557-1565.

Yu YM, Chang WC, Liu CS, Tsai CM. Vliv mladého ječmene extrakt z listů a adlay o plazmových lipidů a oxidaci LDL v hyperlipidemické kuřáků. Biol Pharm Bull 200; 27: 802-5.

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ÂTherapeutic Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese