juvenilní idiopatické artritidy – přehled témat

Juvenilní idiopatické artritidy (JIA), dříve nazývaný juvenilní revmatoidní artritidy (JRA) nebo juvenilní chronická artritida (JCA), je nemoc, která postihuje děti ve věku 16 let a mladší. To způsobuje zánět, otok, tuhé a často bolestivé klouby. JIA může ovlivnit jeden nebo více kloubů a může způsobit generalizované onemocnění.

Běžné příznaky zahrnují JIA

Dítě s JIA se pravděpodobně bude léčena kombinací léků a fyzikální terapie. Branky lékařskou péči patří ke snížení bolesti kloubů vašeho dítěte a aby se zabránilo postižení.

Pro více informací, juvenilní idiopatická artritida.

Příliš aktivní imunitní systém, který nevhodně útočí na společné tkáně, jako by šlo o cizí látky. Virovou nebo bakteriální infekce jsou podezření spouštěč autoimunitního procesu; Genetické faktory, které tvoří imunitní systém dítěte větší pravděpodobnost, že nevhodně reagovat

Bolesti kloubů a otoky, které mohou přicházet a odcházet, ale jsou nejčastěji perzistentní; Ztuhlost kloubů ráno; Podrážděnost, odmítání chodit, nebo ochrany nebo ostraha kloubu. Možná jste si všimli své dítě kulhání nebo vyhnout se používání určitého kloubu; Často nepředvídatelné změny v příznacích, od období bez příznaků (remise) a světlice-up.