juvenilní makulární degenerace: Stargardtova a nejlepší nemoc

Juvenilní makulární degenerace je termín pro několik dědičných očních chorob – včetně Stargardtova nemoc, nejlepší onemocnění a juvenilní retinoschisis – které mají vliv na děti a mladé dospělé. Tyto vzácné choroby způsobují ztrátu centrálního vidění, které by mohly začít již v dětství nebo rané dospělosti.

Dnešní učitelé plně využívat počítače, interaktivní tabule, digitální zařízení, a dokonce i 3D technologie, aby se zvýšila výukové prostředí. Čtyřicet procent učitelů používat počítače pro výuku, a alespoň jeden počítač je v 97% všech třídách. Který přidává do hodně času obrazovky pro děti, které také sledovat televizi nebo hrát na počítači doma. Ale je to škodlivé pro vizi dítěte; Rodiče se obávají. Téměř třetina tvrdí, že jsou obavy, že počítačích a kapesních elektronických …

Genetické poradenství může pomoci rodinám pochopit tyto poruchy zraku a vytřídit rizika předáním na své děti. Poradenství také pomáhá rodinám pochopit, jak je ovlivněn své blízké něčí vize.

Tato onemocnění poškození makuly, což je tkáň v centru sítnice v zadní části oka. Makula umožňuje náš ostré, centrální vidění, takže můžeme dělat věci, jako je čtení a řídit. To nám také umožňuje vidět barvu a pomáhá nám rozeznat tváře. (Věkem podmíněná makulární degenerace je hlavní příčinou ztráty zraku u starších dospělých.)

Níže je uveden přehled některých z těchto dědičných očních onemocnění, které vedou k mladistvé makulární degenerace.

Stargardtova choroba je nejčastější forma juvenilní makulární degenerace. Je to pojmenoval německý oční lékař Karl Stargardtova, který ji objevil v roce 1901. Stargardtova onemocnění postihuje asi jedno z 10.000 dětí v USA Přestože tato nemoc začíná před dosažením věku 20, může člověk nevšimne ztráty zraku až do věku 30 až 40 let.

Známky Stargardtova onemocnění. Tato podmínka může být diagnostikována žluto-bílé skvrny, které se objevují v okolí makuly. Pokud se objeví skvrny po celé zadní části oka, pak se nazývá fundus flavimaulatus. Tyto vklady jsou abnormální nahromadění tukové látky vyrobené během normální buněčné aktivity.

příznaky Stargardtova onemocnění. K příznakům patří potíže se čtením a šedé nebo černé skvrny v centrální vidění. Ztráta zraku dochází postupně v první a postihuje obě oči. Jakmile dosáhne vidění 20/40, nemoc postupuje rychleji, nakonec dosahovat 20/200, což je slepoty. Někteří lidé ztratí zrak, aby 10/200 velmi rychle v průběhu několika měsíců. Většina lidí bude mít ztrátu zraku v rozmezí od 20/100 do 20/400 podle věku 30 až 40 let.