juvenilní osteoporóza symptomy, diagnóza, léčba

Osteoporóza je onemocnění, které způsobuje snížení kostní hmoty, který vás v ohrožení pro zlomené kosti. Většina případů osteoporózy objeví u dospělých žen po menopauze. Nicméně, to je možné pro děti a dospívající vyvinout juvenilní osteoporózy. To se nejčastěji vyskytuje u dětí ve věku 8 a 14. To někdy se vyvíjí u mladších dětí během růstu spurts mezi.

Juvenilní osteoporóza u dětí je těžké definovat. skeny hustoty kostí jsou nejpřesnější způsob pro detekci snížení kostní hmoty na počátku. Ale tento typ skenování nelze použít tak, jak je to s dospělými, aby se jasně diagnózu u dětí. Místo toho, lékaři obvykle diagnostikovat juvenilní osteoporózy, pokud existuje důkaz o křehké kostry. To se může ukázat, když se kost zlomí bez traumatu, jako je například vážnou pádu, a minerální hustota kostí skóre nižší než -2,0.

skenování kostní hustota dokáže detekovat probírkové kosti v raném stádiu. Pokud již máte osteoporózu, kostní skeny může také říct, jak rychle se nemoc postupuje; Ale abnormální kostní scan můžete vytvořit tolik otázek jak to odpoví. Kdo by měl dostat skenování kostní hustoty, a co znamenají výsledky? Pokud je váš hustoty kostí je nižší než normální, co můžete očekávat a co byste měli dělat?

Existují dva druhy kriminality osteoporózy: sekundární a idiopatické.

Sekundární osteoporóza se týká osteoporózy, která se vyvíjí v důsledku jiné zdravotní stav. To je zdaleka nejběžnější druh kriminality osteoporózy. Některé z těchto nemocí, které mohou vést k osteoporóze u dětí patří

Někdy juvenilní osteoporóza je přímým důsledkem samotného onemocnění. S revmatoidní artritidou, například děti mohou mít nižší než očekávaný kostní hmoty, zejména v blízkosti artritických kloubech. Některé léky mohou také vést k juvenilní osteoporóze. Ty mohou zahrnovat chemoterapii rakoviny, antikonvulziva pro záchvatů, nebo steroidy při artritidě. Má-li vaše dítě jednu z těchto podmínek, mluví ke svému lékaři o pečlivého sledování hustoty kostní tkáně.

Idiopatická osteoporóza znamená, že neexistuje žádný známý příčina nemoci. Tento typ juvenilní osteoporózy je mnohem méně časté. Jak 1997, už jen asi 150 případů byly hlášeny v lékařské literatuře. Chlapci mají podmínku častěji než dívky. Rozvíjí se nejčastěji těsně před nástupem puberty. Pak dětský hustoty kostí zvyšuje během puberty. I když většina z hustoty kostní tkáně může vrátit během puberty, děti s juvenilní osteoporóza obvykle nižší vrchol kostní hmoty jako dospělí.

Bez ohledu na to, co je příčina jakákoli, juvenilní osteoporóza je velmi vážný stav. Stavíte asi 90% kostní hmoty v době, kdy jste 18 až 20. Ztráta kostní hmoty během prime kostní budování let může dát dítě ve vážném ohrožení dlouhodobých komplikací, jako jsou zlomeniny.