kefír: a pikantní jogurtový nápoj skvělé pro svůj žaludek

Keri Glassman, MS, RD, CDN

Tyto přátelské bakterie snížit nadýmání, podporují pohyblivost střev (ach, pravidelnost!) A poskytují úlevu narušit žaludky. A výhody pokračovat i poté, co jste leštěné off porci. Tyto bakterie a kvasinky v kefíru – na rozdíl od těch v jogurtu – může skutečně kolonizovat váš trávicí trakt a zůstat tam po dlouhou dobu; Výzkum ukázal, že kefír obsahuje kefiran, polysacharid spojen s nižší krevní tlak a cholesterol ve studiích na zvířatech. To je také naloženo s vitamíny skupiny B a tryptofan, které odrazit stres a produkují uklidňující účinek. Kdo nepotřebuje, že; Pokud jste jedním z 30 až 50 milionů mnoho lidí na světě, kteří bojují s nesnášenlivostí laktózy, kefír může být dobrou volbou pro vás. Fermentační proces odstraňuje většinu dráždivý laktosy z mléka.

K vyrovnání přirozenou vůni tohoto nápoje, mnozí výrobci zabalit připravené kefír s přidaným cukrem. Aby se zabránilo přebytečné kalorie, koupit prostý nebo originální kefír a přidat své vlastní látek určených k aromatizaci: kakaový prášek, vanilkový extrakt, skořice, trochu pomerančové šťávy, malá lžíce medu. Při výrobě smoothies, použijte kefír místo svého obvyklého kapaliny; Vodní kefír je černý kůň, čeká na svou chvíli v záři reflektorů. Tento delicously bublinky alternativa k sody se vyrábí fermentací kefír zrn ve vodě. Nabízí všechny probiotických výhod na bázi mléka, kefíru minus proteinu.

Všichni chceme zaměřit se na jíst potraviny, které je co nejblíže k “živý”, jak je to možné. A to z dobrého důvodu: Konzumace zralé, právě vybral jablko, například, je nutričně nadřazené jíst jablko, která byla vybrána minulý týden.

Enter kefír. Je to asi jako živý-and-kopat jako potravina pochází. Tento kyselý, dortík, jogurt podobný nápoj se hemží užitečných bakterií a kvasinek – obsahuje šetrnější probiotika než pravidelné jogurt. Kefír se připraví přidáním kefíru kulturu (aka zrno) na mléko od krávy, ovce nebo kozy, pak nechal kvasit směsi po dobu asi 24 hodin. Jakmile je napjatý, je to dobré jít.

Šálek nízkotučných obyčejného kefíru má 110 kalorií a obsahuje neuvěřitelných 11 gramů bílkovin, 12 gramů sacharidů a pouhých dvou gramů tuku. Jak to, že pro bohatou výživu?

Doporučuji kefír pro mnohé z mých klientů, včetně vegetariány, snídaně vyhýbají, vybíravé děti, časté cestovatele a těch, kteří bojují citlivost žaludku. Většina supermarkety nabízejí oba jeden-sloužit a 32-unce láhve (podívejte se do sekce jogurtu), takže přidání kefír do svého jídelníčku nebere mnoho úsilí.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

Kuře, čokoláda, saláty, dezerty, polévky