kloubu pro úlevu od bolesti osteoartrózy

Pokud máte malou nebo žádnou úlevu od bolesti kloubů osteoartrózou léky, může to být čas, aby zvážila kloubu.

Jerry Wade měl rád pták-dívat se svou ženou, zanícený ptáčník. “Nejsem birder sám, ale líbí se mi být aktivní a dostat se tam s ní,” říká. “Pozorování ptáků vás staví do přírodních oblastí a některé terénní – to není snadné tělesná aktivita, ale na podzim roku 2005 se 66-letý Columbia, MO, rezident, který odešel v roce 2000 z kariéry v komunitního rozvoje, si začala všímat, “bolesti a píchání” v kolenou návštěva ke svému lékaři v lednu 2006 přinesl diagnózu:. …

Pokud váš lékař si myslí, že mohou potřebovat chirurgický zákrok, požádat o postoupení ortopedem mluvit o tom, jaký typ chirurgického zákroku můžete potřebovat.

Co se stane: chirurg udělá malý řez v blízkosti poškozeného kloubu a používat malý lehký a videokameru, nazvaný artroskop, vidět dovnitř. Chirurg může vidět pohled kamery na monitoru a léčit oblastí, které je třeba opravit.

Například lékař může uzavřít poškozenou chrupavku a volně plovoucí kusy kostí a jiné tkáně v koleně, které mohou nosit dolů kloub.

Výhody

Rizika: Jako u každé operace, je zde riziko infekce a komplikací z anestezie, které mohou zahrnovat zmatenost, plicní infekci, a srdečních potíží. Rizika artroskopické kloubu patří

Recovery: Pravděpodobně budete mít lék na zmírnění bolesti a snížení zánětu. Za několik dní po operaci, budete možná muset zabalit svůj kloub a ledová to, zbytek ji a pozvednout ji pomáhají snižovat bolest a otok. Možná budete potřebovat berle, pásce nebo dlahy. Váš lékař může navrhnout fyzikální terapie.

Po artroskopii, většina lidí vrátit se do své normální běžné během několika dní. To může trvat několik týdnů, než společná plně zotaví.

Co se stane: Váš lékař odstraní všechny nebo část poškozeného kloubu a nahradit ji novou.

Kolena a kyčle jsou nejčastěji nahrazeny klouby. Lékaři mohou také nahradit ramena, lokty, prsty, kotníky a jiné klouby, ale výsledky nejsou tak spolehlivé.