kojenecká výživa – přehled témat

Počáteční kojenecká výživa je nutriční produkt, který je vyroben z mléka nebo sóji zpracovaných výrobků z kravského. Speciální zpracování dělá kravské mléko formule lépe stravitelná a méně pravděpodobné, že způsobit alergickou reakci než běžné kravské mléko.

Komerční vzorce jsou provedeny být podobný mateřského mléka, jak je to možné. Obsah Bezpečnost a živin v přípravku pro kojence se řídí U.S. Food and Drug Administration (FDA).

Asi polovina kalorií ve vzorci pocházejí z rostlinných olejů nebo směsi rostlinných a živočišných tuků. Tělo dítěte vyžaduje tuk pro výrobu a růst nových buněk a při vysokých energetických potřeb.

Mléčný cukr (laktóza) je hlavním zdrojem sacharidů ve většině kravské mléko vzorce, stejně jako v mateřském mléce.

Několik druhů kojenecké výživy jsou k dispozici. Obvykle kravské mléko formule se pokusil jako první. Děti vstřebávat minerály a živiny lépe z kravské mléka vzorců než jiné typy vzorců.

Děti potřebují železo kromě dalších vitaminů a minerálních látek. Železa v mateřském mléce, je mnohem snadněji absorbován kojenců než železo v kravském mléce. (Ale i děti kojené potřebují železo přidá k jejich stravě.) Krmených děti mohou stát železo-nedostatečné, pokud nejsou používány formule železo-opevnil. Nedostatek železa může způsobit vážné komplikace u dětí, jako je slabost, abnormální trávení a trvale snížené schopnosti učení. Ve Spojených státech, vzorec s koncentrací železa ve výši 6,7 mg / l nebo vyšší se považuje za železo obohacené. A musí být na etiketě říci, že. 1 Academy of Pediatrics doporučuje testování anémie u dětí v 12 měsících věku.

Někteří poskytovatelé péče mohou být váhají krmit kojeneckou železo-opevnil rovnice kvůli obavám o vedlejších účinků, jako je plyn nebo zácpa. Avšak tyto obavy nebyly prokázána výzkumem a low-železné formule se nedoporučuje jako lék na tyto příznaky. I když jsou k dispozici s nízkou železa formule, měly by být použity pouze ve velmi výjimečných situacích na radu svého lékaře.