křen: Používá, nežádoucí účinky, interakce a varování

Amoraciae Rusticanae Radix, Armoracia lopathifolia, Armoracia rusticana, Cochlearia Armoracia, Cran de Bretagne, Cranson Grand Raifort, Velká Raifort, Meerrettich, Mountain ředkvičky, Moutarde des Allemands, Moutarde des Capucins, Moutardelle, Nas ..; Viz Všechny názvy Amoraciae Rusticanae Radix, Armoracia lopathifolia, Armoracia rusticana, Cochlearia Armoracia, Cran de Bretagne, Cranson Grand Raifort, Velká Raifort, Meerrettich, Mountain ředkvičky, Moutarde des Allemands, Moutarde des Capucins, Moutardelle, Nasturtium armoracia, Pepperrot, Rá Bano Picante, Rábano Rústico, Radis de Cheval, Raifort, Raifort Sauvage, Red Cole, Rorippa armoracia; Anonymní

Křen je rostlina. To je často připraven jako koření, ale kořeny jsou také používány jako lék; Křen se používá pro infekce močových cest, ledvinových kamenů, zadržování tekutin, kašel, zánět průdušek, bolest v kloubech (revmatismu), poruchy žlučníku, sedacího nervu bolest, dna, koliky a střevních červů u dětí; Někteří lidé platí křen přímo na kůži pro bolestivých a oteklých kloubů nebo tkání a pro menší bolesti svalů.

Křen by mohl pomáhat v boji proti bakteriím a zastavit křeče.

Nedostatečná Evidence fo; Bronchitida. Předčasné výzkum ukazuje, že na základě zvážení konkrétního produktu (Angocin Anti-Infekt N), který obsahuje kořen křenu a lichořeřišnice ústy po dobu asi 7-14 dní snižuje příznaky akutního zánětu průdušek stejně účinně jako antibiotika; Nosní otok (zánět vedlejších nosních dutin). Předčasné výzkum ukazuje, že na základě zvážení konkrétního produktu (Angocin Anti-Infekt N), který obsahuje kořen křenu a lichořeřišnice ústy po dobu asi 7-14 dní snižuje příznaky akutního zánětu vedlejších nosních dutin tak účinně jako antibiotika; Infekce močových cest (IMC). Předčasné výzkum ukazuje, že při konkrétní produkt (Angocin Anti-Infekt N), který obsahuje kořen křenu a lichořeřišnice ústy po dobu asi 7-14 dnů je méně efektivní než antibiotika pro snížení příznaků infekce močových cest; zadržování tekutin (edém); Kašlat; Achy klouby a svaly; Dna; Poruchy žlučníku; Sedacího nervu bolest; Kolika; Střevní červi; Ostatní podmínky. Stále více se ukazuje potřeba hodnotit účinnost křenu pro tyto účely.

Kořen křenu je pravděpodobné, že v bezpečí, když užívá ústy v potravinářských množstvích. To je možná SAFE pro většinu lidí, pokud jsou užívány ústy léčivých množstvích. Však obsahuje hořčičný olej, který je mimořádně dráždí sliznice úst, krku, nosu, trávicího ústrojí, a močových cest. Křen může způsobit nežádoucí účinky, včetně žaludeční nevolnost, krvavé zvracení a průjem. To může také zpomalit činnost štítné žlázy; Při použití na kůži, křen je možná bezpečná, pokud se používají přípravky, které obsahují 2% hořčičný olej nebo méně, ale může dojít k podráždění pokožky a alergické reakce; Zvláštní opatření a upozornění: Děti mladší než 4 let: Křen je pravděpodobné, že nebezpečný u malých dětí, pokud jsou užívány ústy, protože to může způsobit problémy trávícího traktu; Těhotenství a kojení: Je pravděpodobné, že nebezpečné vzít křen ústy ve velkých množstvích, pokud jste těhotná nebo kojíte. Křen obsahuje hořčičný olej, který může být toxické a dráždivé. Křen tinktura je také pravděpodobné, UNSAFE při pravidelném nebo ve velkých množstvích použít, protože by to mohlo způsobit potrat; Žaludeční nebo střevní vředy, zánětlivé onemocnění střev, infekce nebo jiné stavy trávicí trakt: Křen může podráždit trávicí trakt. Nepoužívejte křen, pokud máte některý z těchto podmínek; Snížená funkce štítné žlázy (hypotyreóza): Existuje obava, že použití křen by mohl dělat tuto podmínku horší; problémy s ledvinami: Existuje obava, že křen by se mohla zvýšit průtok moči. To by mohl být problém pro lidi s poruchami ledvin. Vyhnout se používání křen, pokud máte problémy s ledvinami.

Levothyroxin se používá pro nízké funkci štítné žlázy. Křen Zdá se, že snížení štítné žlázy. Užívání křen spolu s levothyroxine by mohlo snížit účinky levothyroxinu; Některé značky, které obsahují levotyroxin patří Armour štítné žlázy, Eltroxin, ESTRE, Euthyrox, levo-T, Levothroid, Levoxyl, Synthroid, Unithroid a další.

Příslušná dávka křenu závisí na několika faktorech, jako je věk uživatele, zdravotnictví a dalších podmínek. V této době není k dispozici dostatek vědeckých informací pro určení vhodného rozsahu dávek pro křenu. Mějte na paměti, že přírodní produkty nejsou vždy nezbytně bezpečné a dávky mohou být důležité. Ujistěte se, že řídit příslušnými pokyny na štítku výrobku a před použitím poraďte se se svým lékárníkem nebo lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem.

Reference

Agabeili, R. A. a Kasimova, T. E. [antimutagenní aktivita Armoracia rusticana, Zea mays a Ficus carica rostlinných výtažků a jejich směsí]. Tsitol.Genet. 200; 39 (3): 75-79.

Agabeili, R. A., Kasimova, T. E., a Alekperov, U. K. [antimutagenní aktivita rostlinných extraktů z Armoracia rusticana, Ficus Carica a Zea mays a peroxidázy v eukaryotických buňkách]. Tsitol.Genet. 200; 38 (2): 40-45.

Bartonek-Roxa, E., Eriksson, H., a Mattiasson, B. Sekvence cDNA neutrálního křenovou peroxidázou. Biochim.Biophys Acta 2-16-199; 1088 (2): 245-250.

Deimann, W., Taugner, R., a Fahimi, H. D. arteriální hypotenze indukované křenovou peroxidázou v různých kmenů laboratorních potkanů. J Histochem.Cytochem. 197; 24 (12): 1213-1217.

Deme, D., virion, A., MICHOT, J. L. a Pommier, J. štítné žlázy syntézu hormonu a tyreoglobulin jodace souvisí s peroxidázovém lokalizaci oxidační ekvivalenty: studie s cytochromu c peroxidázou a křenovou peroxidázou. Arch Biochem Biophys 2-1-198; 236 (2): 559-566.

Goos, KH, Albrecht, U., a Schneider, B. [Účinnost a bezpečnost profil rostlinné látky obsahující lichořeřišnice byliny a kořen křenu v akutní zánět vedlejších nosních dutin, akutní zánět průdušek a infekce močových cest akutní ve srovnání s jinými typy léčby v denní praxi / výsledky prospektivní kohortové studie]. Arzneimittelforschung 200; 56 (3): 249-257.

Govere, E. M., Tonegawa, M., Bruns, M. A., Wheeler, E. F., Kephart, K. B., Voigt, J. W., a DEC, J. Použití mleté ​​křen kořeny a peroxidy pro odstraňování zápachu z prasečí kejdy: studie poloprovozním. Bioresour.Technol 200; 98 (6): 1191-1198.

Greco, O. a Dachs, G. U. Gene režie enzym / prekurzor léčba rakoviny: historické zhodnocení a budoucí prospectives. J Cell Physiol 200; 187 (1): 22-36.

Greco, O., Folkes, L. K., Wardman, P., Tozer, G. M. a Dachs, G. U. Vývoj nové enzymu / proléčiva kombinace pro genovou terapii rakoviny: křenovou peroxidázu / indol-3-octové. Cancer Gene Therapy 200; 7 (11): 1414-1420.

HALBEISEN, T. [antibiotická látka získána z Cochlearia Armoracia L.]. Arzneimittelforschung 195; 7 (5): 321-324.

Kawaoka, A., Matsunaga, E., Endo, S., Kondo, S., Yoshida, K., Shinmyo, A., a Ebinuma, H. Ektopická exprese křenovou peroxidázou zvyšuje rychlost růstu a zvyšuje oxidační odolnost vůči stresu v hybridní osika. Plant Physiol 200; 132 (3): 1177-1185.

Kienholz, M. [Studie antibakteriálních látek z křenu (Cochlearia Armoracia), lichořeřišnice (Tropaeolum Maius) a zahradního peppergrass (Lepidium sativum).]. Arch Hyg Bakteriol. 195; 141 (3): 182 – 197.

Kinae, N., Masuda, H., Shin, Il S., Furugori, M., a Shimoi, K. funkční vlastnosti wasabi a křenem. Biofactors 200; 13 (1-4): 265-269.

Li, X. a Kushad, M. M. Čištění a charakterizace myrosinase z křenu (Armoracia rusticana) kořenů. Plant Physiol Biochem 200; 43 (6): 503-511.

Luczaj, L. a Szymanski, W. M. Wild cévnatých rostlin shromáždili ke spotřebě v polském venkově: recenze. J.Ethnobiol.Ethnomed. 200; 03:17.

MATTHES, T. a SCHMIDT, K. [Carcinolytic účinek Cochlearia Armoracia rakoviny ascitu Ehrlichova u myší, v Jensen sarkomu u potkanů ​​a u rakoviny kůže u lidí.]. Arztl.Forsch 8-10-195; 9 (8): I / 358-I / 363.

Panter, K. E. a James, L. F. přírodní rostlinné toxické látky v mléce: revize. J Anim Sci 199; 68 (3): 892-904.

Park, IK, Choi, KS, Kim, DH, Choi, IH, Kim, LS, Bak, WC, Choi, JW, a Shin, SC fumigant aktivita rostlinných silic a prvků z křenu (Armoracia rusticana), anýzu (Pimpinella anýz) a česnek (Allium sativum) oleje proti Lycoriella Ingenua (Diptera: Sciaridae). Pest.Manag.Sci 200; 62 (8): 723-728.

Patterson, A. V., Saunders, M. P., a Greco, O. Proléčiva v genetickém chemoradioterapii. Curr Pharm Des 200; 9 (26): 2131-2154.

Sakuyama, H., Endo, Y., Fujimoto, K., a Hatana, degradace Y. Oxidační alkylfenolů křenovou peroxidázou. J Biosci.Bioeng. 200; 96 (3): 227-231.

Schindler, E., ZIPP, H., a Marth, I. [Srovnávací klinické studie na nespecifických infekcí močových cest s enzymem glykosid směsi, získané z křenu kořenů (Cochlearia Armoracia L.)]. Arzneimittelforschung 196; 10: 919-921.

Sjaastad, O. V., Blom, A. K. a Haye, R. hypotenzivní účinky u koček způsobené křenovou peroxidázou zprostředkované metabolity kyseliny arachidonové. J Histochem.Cytochem. 198; 32 (12): 1328-1330.

Tonegawa, M., DEC, J., a Bollag, J. M. Použití přísad pro zvýšení odstraňování fenolů z vody léčených křenem a peroxidu vodíku. J Environ.Qual. 200; 32 (4): 1222-1227.

Tupper, J., Tozer, G. M. a Dachs, G. U. Použití křenovou peroxidázou pro genově řízená enzymatická proléčiva terapii s paracetamolem. British Journal of Cancer 200; 90 (9): 1858-1862.

van der Want JJ, Klooster, J., Cardozo, BN, de Weerd, H. a Liem, RS-Tract trasování v nervovém systému obratlovců použitím křenovou peroxidázu a jeho konjugáty: značkovací sloučeniny, chromogeny a stabilizace pro světlo a elektron mikroskopie. Brain Res Brain Res Protoc. 199; 1 (3): 269-279.

Veitch, N. C. peroxidázou: moderní pohled na klasické enzymu. Phytochemistry 200; 65 (3): 249-259.

Wardman, P. Indol-3-octové kyseliny a s křenovou peroxidázou: nový prekurzor / enzym kombinace pro cílenou terapii nádorových onemocnění. Curr Pharm Des 200; 8 (15): 1363-1374.

WECHSELBERG, K. [in vitro studie o vlivu olejových rostlinných výtažků z Tropaeolum Maius, Cochlearia Armoracia a Allium sativum na růst nádoru bakterií.]. Z Hyg Infektionskr 195; 145 (4): 380-394.

Weil, M. J., Zhang, Y., a Nair, M. G. Rakovina tlustého střeva proliferujících desulfosinigrin v wasabi (Wasabia japonica). Nutr Cancer 200; 48 (2): 207-213.

Conaway, C. C., Yang, Y. M., a Chung, F. L. Isothiokyanáty jako je rakovina chemopreventive agentů: jejich biologických aktivit a metabolismu u hlodavců a lidí. Curr Drug Metab 200; 3 (3): 233-255.

Elektronická Code of Federal Regulations. Hlava 21. Část 182 – Látky obecně považované za bezpečné. K dispozici na adrese: http://ecfr.gpoaccess.gov/cgi/t/text/text-idx?c=ecfr&sid= 786bafc6f6343634fbf79fcdca7061e1 & RGN = div5 & view = text-node = 21: 3.0.1.1.13 & ID NO = 21

Fetrow CW, Avila JR. Profesionála Handbook of komplementární alternativní medicíny. 1st ed. Springhouse, PA: Springhouse Corp., 1999.

Weil, M. J., Zhang, Y., a Nair, M. G. proliferace nádorových buněk a cyklooxygenasy inhibiční složky v křenu (Armoracia Rusticana) a wasabi (Wasabia japonica). J Agric Food Chem 200; 53 (5): 1440-1444.

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ÂTherapeutic Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese