kvalita vnitřního ovzduší: jak vyčistit

 Obsah archivy po 2 letech s cílem zajistit našim čtenářům snadno najít nejvíce včasné obsah; Chcete-li zjistit nejaktuálnější informace, prosím, zadejte svou téma zájem do našeho vyhledávacího pole.

Můžete mít špatný vzduch den, každý den – a my nemluvíme o venkovního vzduchu. Kvalita vnitřního vzduchu ve vaší domácnosti mohou ovlivnit vaše zdraví a zdraví vašich rodinných příslušníků.

Kvalita vnitřního ovzduší může být horší než venku kvalitě ovzduší téměř v každém případě, “říká William J. Calhoun, MD, profesor medicíny a vice předseda oddělení medicíny na University of Texas Medical pobočka v Galvestonu.

Je všechno v pořádku tam dole? Mohl by to, co se stalo s Heath Ledger se mnou? Jaké jsou příznaky suché topit? ‘s expertní bloggerů se na některé z letošních nejtěžších otázek a odpověděli našich čtenářů; Tato témata patří mezi nejsledovanější příspěvcích na rok 2008; Co jsou ty Malý bílý Bumps; Můj Ultrazvuk Nalezené ovariální Cys; Statiny a Muscle Pai; 6 minut do ostřejší MEMOR; Poševní výtok: Normal o …

Existují potenciální zdroje znečišťování ovzduší téměř v každé místnosti vašeho domu, ale nezoufejte. Dobrou zprávou je, že existují jednoduché a cenově dostupné řešení pro většinu z nich.

Co by mohlo být znečišťují vzduch ve vaší domácnosti? Znečišťující látky, které číhají venku lze nalézt v interiéru stejně, kde se mohou a dělají spojit své síly s jinými dráždivými látkami. Ti, kteří mohou obsahovat výpary ze spalovacích přístrojů a spotřebičů na plynná paliva, nemluvě o alergeny, jako je pet alergeny, roztoči a plísně, říká Calhoun.

Topidla, sporáky, trouby, sporáky, kotle, krby, a ohřívače vody “plyny uvolňování a částic do ovzduší,” Calhoun dodává. “Tam je také poměrně intenzivní zátěž alergeny se kvality vnitřního ovzduší, jako jsou domácí zvířata, roztoči . A trvalka (celoroční) alergeny jsou 10- až 100-krát vyšší než v interiéru ven. ”

Špatný vzduch může vyvolat kašel, svírání na hrudi, bolest v krku, slzení nebo svědění očí, dušnost, a dokonce i útok plnohodnotný astma. “Pokud žijete v domě s chronicky špatnou kvalitou vzduchu, můžete zažít časté bolesti hlavy s dlouhou životností nachlazení a zánětu průdušek, stejně jako chronické astma,” říká E. Neil Scháchter, MD, lékařský ředitel respirační péče v Mount Sinai Medical Center v New Yorku.

Krok 1: Zvýšení větrání ve svém domě. “Máme tendenci udržet naše okna pevně zavřené v zimním období, ale odhodil otevřené okno není odpověď,” říká Scháchter. “Venkovní vzduch obsahuje vedlejší produkty emisí plynů z osobních a nákladních automobilů, průmyslového znečištění, jakož i nečistot a plísní.”

Nejlepší řešení? “Použít pramínek větrání, což je high obrazovky 10 palců s extra filtry,” říká. “To se přizpůsobí většině oken a umožňuje čerstvý vzduch, pomáhá doprovod vnitřních prostorách znečišťující látky ven.”