kyselina laurová: použití, nežádoucí účinky, interakce a varování

Kyselina Laurique, Kyselina N-dodÃcanoïque, což je cido Láurico, kokosový olej extrakt, Extrait d’Huile de Noix de Coco, N-dodekanová Kyselina N-alkanovou kyselinou.

Kyselina laurová je nasycených tuků. To je nalezené v mnoha rostlinných tuků, zejména v kokosu a palmojádrový olej. Lidé jej použít jako lék; kyselina laurová se používá k léčbě virových infekcí včetně chřipky (chřipka), prasečí chřipka, ptačí chřipka, nachlazení, horečka puchýře, opary a genitální herpes způsobené virem herpes simplex (HSV), genitálních bradavic způsobené lidským papilomavirem ( HPV), a HIV / AIDS. To se také používá k zabránění přenosu viru HIV z matky na děti; Jiná použití pro kyseliny laurové zahrnují léčbu bronchitidy, kapavky, kvasinkových infekcí, chlamydie, střevní infekce způsobené parazitem názvem Giardia lamblia a kožního onemocnění; V potravinách, laurová kyselina se používá jako rostlinný zkrácení; Ve zpracovatelském průmyslu, kyselina laurová se používá k výrobě mýdla a šampon.

Není známo, jak kyselina laurová může fungovat jako lék. Některé výzkumy naznačují, laurová může být bezpečnější než tuk trans-tuků v potravinářských přípravků.

Nedostatečná Evidence fo; Chřipce (chřipka); Nachlazení; Ptačí chřipka; Bronchitida; Horečka puchýře, opary a genitální herpes způsobené virem herpes simplex (HSV); Genitální bradavice způsobené lidským papilomavirem (HPV); HIV / AIDS; Prevenci přenosu viru HIV z matky na své děti; Kapavka; Droždí (Candida) infekce; Chlamydia; Střevní infekce způsobené parazitem názvem Giardia lamblia; kožního onemocnění; Ostatní podmínky. Další důkaz je potřeba hodnotit účinnost kyseliny laurové pro tyto účely.

Kyselina laurová je v bezpečí v množství nalezené v potravinách. Ale tam není dostatek informací vědět, zda je bezpečnější, když používá jako lék; Zvláštní opatření a upozornění: Těhotenství a kojení -feeding: Kyselina laurová je bezpečný pro těhotné a kojící ženy v potravinářských množstvích. Ale větší množství léčivé třeba se vyhnout, dokud ještě není známo. Existují určité obavy o používání kyselinu laurovou během kojení, protože kyselina laurová přechází do mateřského mléka. Zůstat na bezpečné straně a držet se potravinářských částkami, pokud jste těhotná nebo kojíte.

V současné době nemáme žádnou informaci o kyselinou laurovou interakce

Příslušná dávka kyseliny laurové závisí na několika faktorech, jako je věk uživatele, zdravotnictví a dalších podmínek. V této době není k dispozici dostatek vědeckých informací pro určení vhodného rozsahu dávek pro kyseliny laurové. Mějte na paměti, že přírodní produkty nejsou vždy nezbytně bezpečné a dávky mohou být důležité. Ujistěte se, že řídit příslušnými pokyny na štítku výrobku a před použitím poraďte se se svým lékárníkem nebo lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem.

Reference

Hnědý KE, Leong K, Huang CH, et al. Želatina / chondroitin sulfát-6 mikročástice pro dodávku terapeutických proteinů do kloubu. Arthritis Rheum 199; 41: 2185-95.

de Roos N, Schouten E, Katan M. spotřeba pevného tuku bohatého na výsledcích kyseliny laurové v příznivějším profilem lipidů v séru u zdravých mužů a žen, než je spotřeba pevného tuku bohaté na trans-mastných kyselin. J Nutr 200; 13; 242-5.

Denke MA, Grundy SM. Porovnání účinků kyseliny laurové a kyseliny palmitové na plazmatických lipidů a lipoproteinů. Am J Clin Nutr 199; 56: 895-8.

FDA, Centrum pro bezpečnost potravin a aplikovanou výživu, Úřad premarket schválení, EAFUS: databázi potravinářských přídatných látek. Webové stránky: vm.cfsan.fda.gov/~dms/eafus.html (Accessed 23.února 2006).

Francois CA, Connor SL, Wander RC, Connor WE. Akutní účinky potravinových mastných kyselin na mastných kyselin lidského mléka. Am J Clin Nutr 199; 67: 301-8.

Temme EH, Mensink RP, Hornstra G. Porovnání vlivů diet obohacených v laurové, palmitové nebo kyseliny olejové na sérových lipidů a lipoproteinů u zdravých žen a mužů. Am J Clin Nutr 199; 63: 897-903.

Temme EH, Mensink RP, Hornstra G. Účinky diet obohacených laurové, palmitové, kyseliny olejové nebo na krevní koagulace a fibrinolýzy. Thromb.Haemost 199; 81: 259-63.

Tholstrup T, Marckmann P, Jespersen J, Sandstrom B. tuk s vysokým obsahem kyseliny stearové příznivě ovlivňuje krevní lipidy a koagulační aktivity faktoru VII ve srovnání s tuky s vysokým obsahem kyseliny palmitové, nebo s vysokým obsahem myristové a kyseliny laurové. Am J Clin Nutr 199; 59: 371-7.

Tholstrup T, Marckmann P, Vessby B, Sandstrom B. Vliv tuků s vysokým obsahem jednotlivých nasycených mastných kyselin na plazmové lipoproteinu [A] úrovních u mladých zdravých mužů. J Lipid Res 199; 3; 1447-1452.

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ÂTherapeutic Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese