laktóza příznaky intolerance: nadýmání, křeče, plyn, zvracení, a další

Příznaky intolerance laktózy mohou být mírné nebo závažné, v závislosti na tom, kolik laktázy vaše tělo dělá. Příznaky obvykle začínají 30 minut až 2 hodiny po jídle nebo pití mléko nebo mléčné výrobky. Máte-li nesnášenlivostí laktózy, vaše příznaky mohou zahrnovat

Někdy se lidé, kteří nikdy neměl problémy s mlékem nebo mléčnými výrobky najednou mají nesnášenlivost laktózy. To je běžnější, jak si s přibývajícím věkem.

Symptomy nejčastějším typem intolerance laktózy-adult intolerance laktózy, často spustit během dospívání nebo dospělosti a pokračovat po celý život. Symptomy získané intolerance laktózy trvat tak dlouho, jak je tenké střevo nedává laktázy.

Ve vzácných případech, novorozenci jsou laktóza-netolerantní. Symptomy u novorozenců patří těžká pěnivý průjem, opruzenin, zvracení, dehydrataci, slabost a podrážděnost a pomalé přibývání na váze.

nadýmání; Bolest nebo křeče v podbřišku; Bublavý nebo dunění zvuky v podbřišku; Plyn; Řídká stolice nebo průjem. Někdy stolice jsou pěnivý; Zvracet.

Intolerance laktózy není totéž jako potravinové alergie na mléko. Příznaky alergií na mléko jsou obvykle mnohem závažnější než ty z nesnášenlivostí laktózy. Lidé, kteří mají alergii na mléko nemůže jíst ani pít žádné mléčné výrobky. Pro více informací, potravinové alergie.

Pokud si myslíte, že byste mohli mít nesnášenlivostí laktózy, mluvit o tom s lékařem. Váš lékař může ujistit, že vaše příznaky jsou způsobeny nesnášenlivostí laktózy a ne jiný problém. Ostatní podmínky může způsobit příznaky podobné těm, které nesnášenlivostí laktózy, včetně syndromu dráždivého tračníku, zánětlivého střevního onemocnění, nadužívání projímadel, a problémy s trávením potravin, které obsahují fruktózu a sorbitol.