laparoskopická operace žlučníku pro žlučové kameny

Laparoskopické operaci žlučníku (cholecystektomie) odebere žlučníku a žlučových kamenů přes několik drobných řezů (zářezů) v břiše. Chirurg se nafukuje břicho se vzduchem nebo oxidem uhličitým, aby bylo vidět jasně.

Před chirurg odstraňuje žlučník, může se jednat o speciální rentgenové procedury nazývá peroperační cholangiografie, který ukazuje anatomii žlučovodů.

Budete potřebovat celkovou anestezii za tuto operaci, která obvykle trvá 2 hodiny nebo méně.

Po operaci, žluč teče z jater (kde to je vyrobena) prostřednictvím společného žlučovodu a do tenkého střeva. Vzhledem k tomu, žlučník byl odstraněn, tělo už nemůže uložit žluč mezi jídly. U většiny lidí, to má malý nebo žádný vliv na trávení.

Infekce řezu; Vnitřní krvácení; Poranění společného žlučovodu; Poranění tenkého střeva jedním z nástrojů používaných při operaci; Rizika celkové anestézie.

V 5 až 10 z 100 laparoskopických žlučníku operací ve Spojených státech, chirurg potřebuje přepnout na otevřené chirurgické metody, které vyžadují větší incizi. 1 Příklady problémů, které mohou vyžadovat otevřený a nikoliv laparoskopické operaci zahrnují neočekávané zánět, zjizvenou tkáň, zranění a krvácení.

Můžete mít operaci žlučníku ambulantně, nebo můžete zůstat 1 nebo 2 dny v nemocnici.

Většina lidí může vrátit do své běžné činnosti v 7 až 10 dnů. Lidé, kteří mají laparoskopickou operaci žlučníku jsou bolest asi týden. Ale ve 2 až 3 týdnů, mají mnohem menší nepohodlí než lidé, kteří mají otevřené operaci. Nejsou potřeba žádné speciální diety nebo jiná bezpečnostní opatření po operaci.

Laparoskopická operace žlučníku je nejlepší způsob léčení žlučníkových kamenů, které způsobují symptomy, pokud existuje důvod, že operace by neměly být provedeno.

Laparoskopická operace se používá nejčastěji, pokud jsou přítomny, které by mohly zkomplikovat operaci žádné faktory.

Laparoskopická operace žlučníku je bezpečná a účinná. Operace zbaví žlučových kamenů se nachází ve žlučníku. To neodebere kamenů ve společném žlučovodu. Žlučové kameny mohou tvořit ve společných žlučových cest roky po žlučník odstraněn, ačkoli toto je vzácné.

Celkové riziko laparoskopické operaci žlučníku je velmi nízká. Mezi nejzávažnější možné komplikace patří

Další méně časté komplikace mohou zahrnovat

Více chirurgie může být nutná k opravě těchto komplikací.

Po operaci žlučníku, někteří lidé mají pokračující gastrointestinální příznaky, jako je bolest, nadýmání, plynu a průjem (postcholecystectomy syndrom).

Oživení je mnohem rychlejší a méně bolestivé po laparoskopické operaci než po otevřené operaci.

Žlučové kameny, které zůstanou v dutině břišní; Žluč, která uniká do dutiny břišní; Poranění břišní krevních cév, jako je například hlavní cévy nesoucí krev ze srdce do jater (jaterní arterie). To je vzácné; Žlučový kámen tlačeni do společného žlučovodu; Játra je oddělen.

Vyplňte informační chirurgie formulář (PDF) (Co je PDF dokument?), Který vám pomůže připravit se na tuto operaci.

Glasgow RE, Mulvihill SJ (2010). Léčba žlučových kamenů onemocnění. V M Feldman et al., Eds., Sleisenger a Fordtran v gastroenterologii a onemocnění jater, 9. vyd., Sv. 1, str. 1121-1138. Philadelphia: Saunders.

E. Gregory Thompson, MD – Vnitřní Medicin; Arvydas D. Vanagunas, MD – gastroenterologie

14.listopadu 2014

Pošli mi odkaz na stažení aplikace.

Hospitalizace po laparoskopické operace je kratší než po otevřené operaci. Lidé obecně jít domů ve stejný den nebo příští den, ve srovnání s 2 až 4 dnů nebo déle otevřené operaci; Obnova je rychlejší po laparoskopické operaci; Budete trávit méně času mimo práci a jiných činnostech po laparoskopické chirurgii (asi 7 až 10 dní ve srovnání s 4 až 6 týdnů).

Prosím, čekejte…