Lentinan: Používá, nežádoucí účinky, interakce a varování

Lenticus edodes, Lentinan edodes, Lentinane, Lentinula edodes, Lentinus edodes, polysacharidové dĂrivĂde Lentinus edodes, polysacharid odvozený z Lentinus edodes, Tricholomopsis edodes.

Lentinan je látka, která pochází z výluhu houby shiitake houby; Lékařští profesionálové používají Lentinan k posílení účinků běžných léků používaných pro léčbu rakoviny a HIV infekce. Dávají lentinan intravenózně (podle IV), nebo jako vystřelený (injekcí).

Lentinan může zvýšit účinky některých léků, které bojují s viry a rakovinou. Mohlo by se také zvýšit aktivitu některých obrany těla (imunitní) buňky.

Možná Efektivní fo; Léčba infekce HIV, pokud je podáván s léky didanosinem (ddI, Videx); Nedostatečná Evidence fo; Rakovina prsu, pokud je podáván injekčně. Rozvoj důkazy naznačují, že lentinan mohou zlepšit způsob, jakým pravidelný drogy rakoviny pracovat u lidí s rakovinou prsu; rakovina žaludku, pokud je podáván injekčně. Rozvoj důkazy naznačují, že lentinan mohou zlepšit způsob, jakým pravidelný drogy rakoviny pracovat u lidí s rakovinou žaludku. Nicméně, lentinan zdá méně pravděpodobné, že pracovat u pacientů s rakovinou žaludku, kteří trpí podvýživou; karcinom prostaty, pokud je podáván injekčně. Rozvoj důkazy naznačují, že lentinan mohou zlepšit způsob, jakým pravidelný drogy rakoviny pracovat u mužů trpících rakovinou prostaty; Ostatní podmínky. Stále více se ukazuje potřeba hodnotit účinnost Lentinan pro tyto účely.

Není k dispozici dostatek informací, aby vědět, jestli lentinan je v bezpečí. Mohlo by dojít k žaludeční a střevní křeče, vyrážky, bolesti svalů a únavu, a to může zpomalit srážlivost krve; Zvláštní opatření a upozornění: Těhotenství a kojení -feeding: není dostatek poznatků o využití Lentinan během těhotenství a prsu -feeding. Zůstat na bezpečné straně a vyhnout se používání.

V současné době nemáme žádnou informaci o Lentinan interakce

Tyto dávky byly studovány ve vědeckém výzk; BY INJECTIO; poskytovatelé zdravotní péče dát lentinan jako střelou k posílení imunitního systému u pacientů s HIV / AIDS.

Reference

Gordon M, Guralnik M, Y Kaneko a kol. Fáze II kontrolovaná studie kombinace imunitního modulátoru, lentinan, s didanosin (ddI) u pacientů s HIV se buněk CD4 O; 200 až 500 / mm3. J Med 1995,26: 193-207.

Kosaka A, Kuzuoka M, Yamafuji K, et al. [Synergické působení Lentinan (LNT) s endokrinní terapie karcinomu prsu u krys a lidí]. Gan Pro Kagaku Ryoho 198; 14: 516-22.

Nishihira T, M Akimoto, Mori S. [protirakovinovými účinky BRM spojené s výživou u pacientů s rakovinou]. Gan Pro Kagaku Ryoho, 198; 15: 1615-1620.

Taguchi T. Klinická účinnost Lentinan u pacientů s rakovinou žaludku: výsledky koncový bod follow-up průzkumu čtyř let. Rakovina Detect Předchozí Suppl 198; 1: 333-49.

Tari K, Satake I, Nakagomi K, et al. [Vliv lentinan pokročilého karcinomu prostaty]. Hinyokika Kiyo 199; 40: 119-23.

Wada T, T Nishide, Hatayama K, et al. [Srovnávací klinické studii s tegafur a navíc ošetření Lentinan ve dvou různých dávkách u pokročilého karcinomu]. Gan Pro Kagaku Ryoho 198; 14: 2509-11.

Yoshiyuki T, M Onda, Tokunaga A, et al. [Léčba peritoneální šíření rakoviny žaludku u intraperitoneálním podání CDDP přes louhovat-a-Port]. Gan Pro Kagaku Ryoho 199; 21: 2323-5.

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ÂTherapeutic Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese