Lidské tělo trávicí soustavy orgánů, jak to funguje, a další

Váš trávicí systém je unikátně navržen tak, aby otočit jídlo, které jíte do živiny, které tělo využívá pro energie, růst a obnovu buněk. Zde je návod, jak to funguje.

Ústa je začátek trávicího traktu. Ve skutečnosti, trávení začíná zde Jakmile budete mít první sousto jídla. Žvýkání rozbije na kousky potravin, které jsou snadněji stravitelné, zatímco sliny mísí s jídlem, aby zahájily proces rozebrat to do formy, vaše tělo může absorbovat a využít.

Také volal hltan, hrdlo je další cíl pro potraviny, které jste jedli. Odtud, jídlo cestuje do jícnu nebo polykání trubice.

Jícen je svalová trubice vyčnívat z hltanu do žaludku. Prostřednictvím řady kontrakce, tzv peristaltiky, jícnu dodává potraviny do žaludku. Těsně předtím, než je připojení k žaludku je “zóna vysokého tlaku,” s názvem dolního jícnového svěrače, jedná se o “ventil” znamená, aby potraviny z průchodu zpět do jícnu.

Žaludek je vak-jako varhany se silnými svalovými stěnami. Kromě držení jídlo, je to také mixér a mlýnek. Žaludek vylučuje kyseliny a silné enzymy, které pokračovaly v procesu poškodí jídlo. Když opouští žaludek, jídlo je hustota kapaliny nebo pasty. Odtud potravinové přesune do tenkého střeva.