lily-of-the-údolí: použití, vedlejší účinky, interakce a varování

Clochette des Bois, stálost, Convallaria, Convallaria Herba, Convallaria majalis, Convall-Lily, Gazon de Parnasse, Jákobův žebřík, Žebřík-To-Heaven, lilie, Lirio de los Valles, Lis des VallÃes, Lys des VallÃes se může zvonky, květen Lily, Muguet, Mugu ..; Viz Všechny názvy Clochette des Bois, stálost, Convallaria, Convallaria Herba, Convallaria majalis, Convall-Lily, Gazon de Parnasse, Jákobův žebřík, Žebřík-To-Heaven, lilie, Lirio de los Valles, Lis des VallÃes, Lys des VallÃes, květen zvonky, květen Lily, Muguet, Muguet de Mai, Muguet des Bois, Panna Maria slzy; Anonymní

Lily-of-the-údolí je rostlina. Kořen, podzemní stonek (oddenek), a sušené květiny hroty se používají k výrobě léku; Lily-of-the-údolí se používá pro srdeční potíže včetně srdečního selhání a nepravidelného srdečního rytmu. Používá se také pro infekce močových cest (UTI), ledvinové kameny, slabé kontrakce při porodu, epilepsie, retence tekutin (otok), mrtvice a výsledné paralýzy, oční infekce (zánět spojivek) a malomocenství; Ukládat lily-of-the-údolí v dobře uzavřených nádobách a chráněn před světlem.

Lily-of-the-údolí, obsahuje látky, které mají aktivitu na srdeční sval. To může ovlivnit stahy, tepovou frekvenci a dráždivost.

Nedostatečná Evidence fo; Nepravidelný srdeční tep; Srdeční selhání a jiné srdeční potíže; Infekce močových cest (IMC); Ledvinové kameny; Slabé kontrakce při porodu; Epilepsie; zadržování tekutin; tahy; Ochrnutí; Infekce oka (zánět spojivek); Malomocenství; Ostatní podmínky. Stále více se ukazuje potřeba hodnotit účinnost lilie-of-the-údolí pro tyto účely.

Lily-of-the-údolí může být bezpečné pro většinu lidí, pokud je použit v rámci řádného lékařského dohledu. Ale to není bezpečné při použití pro samoléčbě. Vzhledem k tomu, lily-of-the-údolí může mít vliv na srdce a dalších systémů, dávka musí být pečlivě vybrány a vedlejší účinky zkontrolovat zdravotnickým pracovníkem. Při požití lily-of-the-údolí náhodou, dostat lékařskou péči hned. Lily-of-the-údolí může vyvolat nežádoucí účinky, jako je nevolnost, zvracení, poruchy srdečního rytmu, bolesti hlavy, porucha vědomí a odezvu a zrakové poruchy barev; Zvláštní opatření a upozornění: Těhotenství a kojení -feeding: Ještě sami ordinují s lily-of-the-údolí, pokud jste těhotná. Je nebezpečné používat, pokud nejste pod přísným lékařským dohledem; Onemocnění srdce: Ještě sami ordinují s lily-of-the-údolí, pokud máte srdeční onemocnění. Je nebezpečné používat, pokud nejste pod přísným lékařským dohledem; Nízká hladina draslíku (nedostatek draslíku): Nepoužívat lily-of-the údolí, pokud jste s nedostatkem draslíku. Lily-of-the-údolí obsahuje chemické látky zvané srdeční glykosidy, které mohou způsobit, že tělo ztrácí draslík. To by mohlo nedostatek draslíku horší. Pokud je vaše hladina draslíku dostane dostatečně nízká, může to poškodit srdce.

Lily-of-the-údolí může stimulovat srdce. Vápníku může také mít vliv na srdce. Přičemž lily-of-the-údolí společně s vápníkem může dojít k poruchám srdečního být také stimulována. Neberou lily-of-the-údolí spolu s doplňky vápníku.

Digoxin (Lanoxin) pomáhá srdce bít silněji. Lily-of-the-údolí také zdá, že vliv na srdce. Přičemž lily-of-the-údolí spolu s digoxinem může zvýšit účinek digoxinu a zvyšuje riziko vedlejších účinků. Neberou lily-of-the-údolí, pokud užíváte digoxin (Lanoxin) bez porady se svým zdravotníkem.

Lily-of-the-údolí může mít vliv na činnost srdce. Některé léky proti zánětu, může snížit draslíku v těle. Nízká hladina draslíku může také ovlivnit srdce a zvyšuje riziko nežádoucích účinků z lily-of-the-údolí; Některé léky proti zánětu, patří dexamethason (Decadron), hydrokortison (Cortef), methylprednisolon (Medrol), prednison (Deltasone) a další.

Lily-of-the-údolí může mít vliv na srdce. Chinin může také mít vliv na srdce. Užívání chinin spolu s Lily-of-the-údolí může způsobit vážné problémy se srdcem.

Lily-of-the-údolí může mít vliv na srdce. Některá antibiotika by se mohlo zvýšit, kolik lily-of-the-údolí tělo absorbuje. Vezmeme-lily-of-the-údolí spolu s některými antibiotiky může zvýšit účinky a nežádoucí účinky lily-of-the-údolí; Některá antibiotika nazývaná makrolidová antibiotika zahrnují erythromycin, azithromycin a clarithromycin.

Přičemž některá antibiotika zvané tetracyklin antibiotika spolu s lily-of-the-údolí může zvýšit možnost výskytu nežádoucích účinků ze lily-of-the-údolí; Některé tetracyklinových antibiotik zahrnují demeclocycline (Declomycin), minocyklin (Minocin) a tetracyklin (Achromycin).

Lily-of-the-údolí může mít vliv jako pilulka vody nebo “diuretikum”. Přičemž lily-of-the-údolí by se mohla snížit, jak dobře se tělo zbaví lithia. Tím se může zvýšit, kolik lithium je v těle a způsobit vážné vedlejší účinky. Promluvte si se svým poskytovatelem zdravotní péče před použitím tohoto produktu, pokud užíváte lithium. možná nutné změnit Vaši dávku lithia.

Lily-of-the-údolí může mít vliv na srdce. Srdce použije draslík. Laxativa zvané stimulační laxativa mohou snížit hladinu draslíku v těle. Nízká hladina draslíku může zvýšit pravděpodobnost vzniku nežádoucích účinků z lily-of-the-údolí; Některé stimulační laxativa zahrnují bisakodylem (Correctol, Dulcolax), Cascara, ricinový olej (Vyčistit), Senna (Senokot) a další.

Lily-of-the-údolí může mít vliv na činnost srdce. “Voda pilulky” může snížit draslíku v těle. Nízká hladina draslíku může také ovlivnit srdce a zvyšuje riziko nežádoucích účinků z lily-of-the-údolí; Některé “vodní pilulky”, které mohou poškozují draslíku zahrnují hydrochlorothiazid (Diuril), chlorthalidon (Thalitone), furosemid (Furosemid), hydrochlorothiazid (HCTZ, HydroDiuril, Microzide) a další.

Příslušná dávka lilie-of-the-údolí závisí na několika faktorech, jako je věk uživatele, zdravotnictví a dalších podmínek. V této době není k dispozici dostatek vědeckých informací pro určení vhodného rozsahu dávek pro lily-of-the-údolí. Mějte na paměti, že přírodní produkty nejsou vždy nezbytně bezpečné a dávky mohou být důležité. Ujistěte se, že řídit příslušnými pokyny na štítku výrobku a před použitím poraďte se se svým lékárníkem nebo lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem.

Reference

Brinker F. Herb Kontraindikace a lékové interakce. Sandy, OR: Eclectic Medical Publ, 1997.

Burnham TH, ed. Drog Fakta a srovnání, měsíční aktualizace. Fakta a srovnání, St. Louis, MO.

Foster S, Tyler VE. Tylerova Čestný Herbal, 4. vydání, Binghamton, NY:. Haworth Herbal Press, 1999.

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ÂTherapeutic Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese