lumbální punkce

Bederní punkce (také volal lumbální punkce) je postup pro sběr a podívat se na tekutiny (mozkomíšní tekutiny, nebo CSF) obklopující mozek a míchu.

Bederní punkce je děláno

Bederní punkce může být rovněž provedeno na

Ve výjimečných případech, lumbální punkce může být použita ke snížení tlaku v mozku způsobené příliš CSF.

Předtím, než máte lumbální punkci, informujte svého lékaře, pokud jste

Najít příčinu příznaků, případně způsobené infekcí (jako je meningitida), zánět, rakovina, nebo krvácení v oblasti kolem mozku nebo míchy (např subarachnoidálního krvácení); Diagnostikovat určité onemocnění mozku a míchy, jako je roztroušená skleróza nebo Guillain-BarrÃsyndrome; Měření tlaku mozkomíšního moku (CSF) v prostoru okolo míchy. V případě, že tlak je vysoký, může být příčinou určité příznaky.

Dát anestetika nebo léky do mozkomíšního moku. Léky mohou být aplikován při léčbě leukémie a jiných typů rakoviny centrálního nervového systému; Dát barvivo v mozkomíšním moku, která dělá míchu a tekutin jasnější na rentgenových snímků (myelogram). To může být provedeno, zda disk nebo rakovina je vypouklé do páteřního kanálu.

Užíváte nějaké léky. Pokud užíváte léky každý den, zeptejte se svého lékaře, zda byste měli brát tyto léky na den lumbální punkce; Jsou alergičtí na jakékoliv léky, jako jsou ty, které slouží k znecitlivění kůže (anestetika); Měli problémy s krvácením nebo se krevní -thinners, jako je aspirin, warfarin (Coumadin), nebo klopidogrel (Plavix); Jsou nebo by mohly být těhotná; Přijmout veškerá bylinné medicíny. Některé z těchto opravných prostředků může ředění krve.