lupus alternativní léčby: jóga, imunoablace a další

Zatímco někteří lidé s lupus vyzkoušet alternativní nebo doplňkové terapie (jako jsou speciální diety, rybího tuku nebo chiropraxe léčby), nejsou tyto osvědčené léčby pro lupus.

Nikdo neví, co způsobuje lupus, takže neexistuje žádný známý způsob, jak tomu zabránit. Ale pokud máte lupus, můžete pomoci zvládnout vzplanutí B; Vyhnout známých spouští, jako je sluneční záření, stres a nedostatek Slee; Dávejte pozor na svůj jídelníček a získat dostatečné exercis; Uchovávání záznamů o vašich příznaků – pokud k nim dojde, co je spouští, a jak dlouho vydrží – a přizpůsobovat tomu svou rutinu

Léky a terapie v současné době studovali jsou určeny ke změně, jak imunitní systém funguje tak, že mohou udržet nemoc z postupující. Tyto novější léčby zahrnují transplantace krvetvorných buněk a léčbu biologickou.

Imunoablace nebo s withou; transplantace kmenových buněk transplantace kmenových buněk je studována v léčbě závažné lupus, která nebyla ovládanou se všemi jinými typy léčby. Imunoablace používá silné léky vytřít poškozenou imunitní systém. Po imunoablaci buď kostní dřeň se nechá nahradit sama, nebo je částečně nahradit pomocí transplantace kmenových buněk. Transplantace nahrazuje poškození nebo zničení buněk kostní dřeně se zdravými buňkami, nebo kmenových buněk. Kmenové buňky jsou nezralé buňky, které jsou produkovány v kostní dřeni. Mohou rozdělit produkovat více kmenových buněk. Nebo se mohou dospět do červených krvinek, bílých krvinek a krevních destiček. Je zapotřebí více studie z těchto úprav pro lupus.

Biologická léčba blokuje konkrétní kroky v autoimunitního procesu lupus bez potlačení imunitní systém jako celek. Výzkumní pracovníci jsou v současné době experimentuje s velmi specifické látky, jako jsou například protilátky a nukleotidů, které blokují určité kroky autoimunitního procesu. Rituximab je protilátka namířená proti některým buňky imunitního systému, které mohou hrát roli v lupus. Je schválen pro léčbu revmatoidní artritidy. Studium je při pohledu na využití rituximabu pro lupus. Že se začíná používat pro lupus světlice, které nereagujících s jinými imunosupresivními terapiemi. V některých případech, rituximab bylo spojeno s vážnými vedlejšími účinky, jako jsou potíže s dýcháním, srdeční problémy, nebo závažné infekce. Takže použití rituximab je úzce sledován.

DHEA (také volal prasterone ve Spojených státech) je androgenní doplněk stravy, který je odvozen od divokého jam. Odborníci doporučují pouze pomocí farmaceutické-grade (versus “přirozené”) DHEA. Výsledky výzkumu jsou smíšené. Ale většina studií ukazují, že lék nemá žádný větší vliv na lupus samotném než placebo. 2 Mezi nejběžnější vedlejší účinky DHEA jsou akné a obličeje růst vlasů u žen a vypadávání vlasů u mužů. Protože tento dodatek je hormonální látka, poraďte se se svým lékařem před použitím. A nechat si hladiny DHEA v krvi kontrolovat každých 6 měsíců. Dlouhodobé účinky nejsou známy.