methotrexát (injekce trasa, podkožní cesta) opatření

Je velmi důležité, aby lékař bude kontrolovat pokrok v pravidelných návštěv, aby se ujistil tento lék funguje správně a ke kontrole nežádoucích účinků. Krevní testy a hrudníku x-paprsky mohou být potřebné ke kontrole nežádoucích účinků.

Užívání tohoto léku během těhotenství může poškodit nenarozené dítě. Tento lék může také způsobit vrozené vady, pokud je používán otcem, když se jeho sexuální partner otěhotní. Muži by měli používat antikoncepci během a po dobu nejméně 3 měsíců po poslední dávce. Ženy by měly používat antikoncepci během a po dobu alespoň jednoho menstruačního cyklu po poslední dávce. Informujte svého lékaře ihned, pokud těhotenství dochází při užívání tohoto léku.

Promluvte si se svým lékařem před použitím tohoto léku, pokud máte v plánu mít děti. Někteří muži a ženy, kteří používají tento lék se staly neplodné (nelze mít děti).

Omezte konzumaci alkoholu s tímto lékem. Alkohol může zvýšit riziko problémů s játry.

Tento lék může vyvolat toxicitu orgánových systémů. Zavolejte svého lékaře ihned, pokud máte následující příznaky: horečka, zmatenost, průjem, suchý kašel, podrážděnost, ztuhlost šíje, záchvaty, závažná kožní vyrážka, ospalost, potíže s dýcháním, slabost, zvracení, nebo problémy s koordinací.

Poraďte se se svým lékařem hned, pokud máte bolesti nebo citlivost v horní části břicha, světlá stolice, tmavá moč, ztráta chuti k jídlu, nevolnost, zvracení nebo žluté oči nebo kůže. Může se jednat o příznaky závažné poruchy funkce jater.

Methotrexat může snížit počet bílých krvinek v krvi, což zvyšuje šance na získání infekce. To může také snížit počet krevních destiček, které jsou nezbytné pro správné srážení krve. Pokud k tomu dojde, existují určitá opatření, která můžete vzít, zvláště když váš krevní obraz je nízká, aby se snížilo riziko infekce nebo krvácení

I když jsou léčeni metotrexátem, a po ukončení léčby s tím, nemají žádné očkování (vakcín) bez souhlasu svého lékaře. Methotrexat může snížit odpor svého těla a vakcína nemusí fungovat stejně dobře nebo byste mohli dostat infekce vakcína je určena k prevenci. Kromě toho, neměli byste být kolem jiných osob žijících v domácnosti, kteří dostávají živých virových vakcín, protože tam je šance, že by mohl projít virus na vás. Některé příklady živých vakcín obsahují viry spalniček, příušnic, chřipka (nosní vakcína proti chřipce) poliovirus (ústní formou), rotaviru a zarděnek. Nenechte se přiblížit k nim a nemají zůstat ve stejné místnosti s nimi po velmi dlouhou dobu. Pokud máte nějaké otázky o tom, poraďte se s lékařem.

Závažné kožní reakce mohou nastat s tímto lékem. Poraďte se se svým lékařem ihned, pokud máte puchýřů, peeling, nebo uvolnění kůže, červená kožní léze, těžkou akné nebo kožní vyrážky, vředy nebo vředy na kůži, nebo horečka nebo zimnice, zatímco vy se tento přípravek používat.

Tento lék může vést vaše pokožka citlivější na sluneční světlo. Používejte opalovací krém, když jste venku. Vyhnout se solární lampy a solária.

Tento lék může vyvolat závratě nebo únavu. Nejezděte nebo dělat cokoliv jiného, ​​co by mohl být nebezpečný, dokud nebudete vědět, jak na Vás tento lék působí.

Tento lék může zvýšit riziko vzniku lymfomu (rakovina lymfatického systému). Diskutovat o těchto možných účinků se svým lékařem.

Tento lék může způsobit vážnou reakci zvanou syndrom z rozpadu nádoru. Informujte svého lékaře ihned, pokud máte změny v množství moči, bolesti kloubů, ztuhlost nebo otoky, dolní části zad, bolest boku nebo žaludku, rychlé přibývání na váze, otoky nohou nebo dolních končetin, nebo neobvyklá únava nebo slabost.

Používání tohoto léku s radioterapií může zvyšovat riziko vzniku tkání nebo kostí problémů, jako jsou tkáně nebo kosti nedostávají dostatek krve. Informujte svého lékaře, pokud užíváte další procedury, jako jsou například radiační terapii, při užívání tohoto léku.

Neužívejte jiné léky, pokud byly projednány s lékařem. To zahrnuje léky na předpis nebo nepředepsání (over-the-counter [OTC]) léky a bylinných nebo vitaminové doplňky.