methylfenidát (orální cestou) bezpečnostní opatření

Váš lékař by měl kontrolovat váš pokrok nebo Vašeho dítěte při pravidelných návštěv, aby se ujistil tento lék funguje správně a rozhodnout, zda byste měli pokračovat vzít. Krevní testy mohou být potřebné ke kontrole nežádoucích účinků.

Vy nebo Vaše dítě bude také muset mít váš krevní tlak a srdeční frekvence měřena před zahájením tohoto léku a zároveň jej používáte. Pokud si všimnete jakékoli změny krevního tlaku, volejte ihned svého lékaře. Pokud máte nějaké otázky o tom, poraďte se s lékařem.

Vy nebo Vaše dítě neměli používat tento přípravek, pokud jste použili lék proti depresi zvané inhibitor MAO (MAOI), jako je Eldepryl®, Marplan®, Nardil® nebo Parnate®, v posledních 14 dnech.

Methylfenidát může způsobit závratě, ospalost nebo změny vidění. Nejezděte auto, jezdit na kole, obsluhovat stroje nebo dělat jiné věci, které by mohly být nebezpečné, dokud nebudete vědět, jak na Vás tento lék působí.

Methylfenidát může způsobit vážné onemocnění srdce a cévních problémů. To může být pravděpodobnější u pacientů, kteří mají v rodinné anamnéze srdeční onemocnění. Poraďte se se svým lékařem ihned, pokud vy nebo vaše dítě má bolesti na hrudi, dušnost, mdloby, nebo rychlý, nepravidelný srdeční tep při užívání tohoto léku.

Informujte svého lékaře ihned, jestliže jste vy nebo vaše rodina zaznamenáte jakékoli neobvyklé změny v chování, jako je například zvýšení agrese, nepřátelství, neklid, podrážděnost, nebo sebevražedných myšlenek či chování. Také informujte svého lékaře, pokud máte halucinace nebo nějaké neobvyklé myšlenky, zejména pokud jsou nové nebo zhoršuje rychle.

Tento lék může způsobit pomalý růst. Pokud vaše dítě užívá tento lék, lékař musí sledovat své výšky a váhy, aby se ujistil, že je stále správně.

Methylfenidát může způsobit stav nazývaný Raynaudův fenomén. Poraďte se se svým lékařem ihned, pokud vy nebo vaše dítě píchání nebo bolest v prstech na rukou nebo nohou, když jsou vystaveny chladu, bledost nebo pocit chladu v konečcích prstů na rukou a nohou, nebo změna barvy kůže v prsty.

Ujistěte se, že jakýkoli lékař nebo zubař, který léčí vás ví, že používáte Metadate CD®. Možná budete muset přestat používat tento lék, než budete mít operaci.

Vyhněte se pití alkoholu při užívání Aptensio XR ™, Metadate CD® nebo kapsle s prodlouženým uvolňováním Ritalin LA®.

Pokud vy nebo vaše dítě zažít prodlouženou nebo bolestivou erekci penisu po dobu delší než 4 hodiny, poraďte se se svým lékařem ihned.

Neužívejte jiné léky, pokud byly projednány s lékařem. To zahrnuje předpis nebo nepředepsání (over-the-counter [OTC]) léky, bylinné a vitamínové doplňky a léky na kontrolu chuti k jídlu, astma, nachlazení, kašel, senná rýma nebo problémy s dutinami.