metoprolol a hydrochlorothiazid (orální cestou) popis a obchodní značky

Metoprolol a hydrochlorothiazid se používá k léčbě vysokého krevního tlaku (hypertenze). Vysoký krevní tlak zvyšuje pracovní zátěž srdce a cév. Pokud bude pokračovat po dlouhou dobu, srdce a cév nemusí správně fungovat. To může poškodit krevní cévy v mozku, srdci a ledvinách, což má za následek mrtvice, srdeční selhání nebo selhání ledvin. Vysoký krevní tlak může také zvýšit riziko infarktu. Tyto problémy mohou být méně pravděpodobné, že dojít, pokud je krevní tlak pod kontrolou.

Metoprolol je beta-blokátor. Funguje tak, že ovlivňují odpověď na některých nervových impulsů v určitých částech těla, jako srdce. V důsledku toho, srdce bije pomaleji a snižuje krevní tlak. Pokud je krevní tlak snížen, je množství krve a kyslíku se zvýší na srdce.

Hydrochlorothiazid je thiazidové diuretikum (voda pilulky). Se snižuje množství vody v těle tím, že zvyšuje průtok moči, což pomáhá snižovat krevní tlak.

Tento přípravek je dostupný pouze na lékařský předpis svého lékaře.

Tento produkt je k dispozici v následujících lékových formách

Při rozhodování o použití lékařství, rizika užívání tohoto přípravku musí být zváženo proti dobré to bude dělat. Jedná se o rozhodnutí, vy a váš lékař bude dělat. Z tohoto léku se vkládá by měly být považovány

Informujte svého lékaře, pokud jste někdy měl nějaké neobvyklé nebo alergické reakce na tento lék nebo žádnými jinými léky. Také informujte svého zdravotníka, pokud máte nějaké další typy alergií, jako například na potraviny, barviva, konzervační látky, nebo zvířata. Pro non-předpis produkty, číst Etiketa nebo příbalový přísady opatrně.

Tableta

Vhodné studie nebyly provedeny na vztah věku na účinky metoprololu a hydrochlorothiazid u pediatrické populace. Bezpečnost a účinnost nebyly stanoveny.

alergie

Vhodné studie provedené k dnešnímu dni neprokázaly geriatrické specifické problémy, jež by mohlo omezit užitečnost metoprololu a kombinací hydrochlorothiazid u starších osob. Nicméně, u starších pacientů je větší pravděpodobnost, že s játry, ledvinami nebo problémy se srdcem spojené s věkem, které mohou vyžadovat opatrnost a úpravu dávky u pacientů užívajících metoprolol a hydrochlorothiazid.

Pediatric

Nejsou k dispozici adekvátní studie u žen pro stanovení kojence riziko při používání tohoto léku během kojení. Zvážit potenciální přínosy proti možným rizikům, než začnete tento lék během kojení.

Geriatric

I když některé léky by neměly být používány spolu vůbec, v jiných případech dvě různé léky mohou být použity společně, i když může dojít k interakci. V těchto případech lékař může chtít změnit dávkování nebo může být zapotřebí další opatření. Když se tento lék, je obzvláště důležité, aby váš lékař vědět, zda užíváte některý z níže uvedených léčiv. Následující interakce byly vybrány na základě jejich potenciální význam a nejsou nutně all-inclusive.

Používání tento lék s žádným z následujících léků se nedoporučuje. Lékař může rozhodnout, že Vás bude léčit tohoto léku nebo změnit některé z dalších léků, které užíváte.

Těhotenství

Kojení

lékové interakce

Použití tohoto léku s žádným z těchto léků se obvykle nedoporučuje, ale může být v některých případech. Pokud jsou předepsány oba léky společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat jednu nebo obě z těchto léků.

Používání tento lék s žádným z následujících léků může způsobit zvýšené riziko některých nežádoucích účinků, ale za použití obou léků může být nejlepší léčbu pro vás. Pokud jsou předepsány oba léky společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat jednu nebo obě z těchto léků.

další interakce

Některé léky by neměly být používány u nebo kolem okamžiku jíst potraviny nebo jíst některé druhy potravin, protože může dojít k interakcím. Použití alkohol nebo tabák s některými léky může způsobit také nastat interakce. Následující interakce byly vybrány na základě jejich potenciální význam a nejsou nutně all-inclusive.

Jinými zdravotními problémy

Přítomnost dalších zdravotních problémů může mít vliv na používání tohoto léku. Ujistěte se, informujte svého lékaře, pokud máte jiné zdravotní problémy, a to zejména

dávkování

Tento lék by neměl být první lék použít k léčbě Váš zdravotní stav. Je určen k použití pouze poté, co jste se snažil jiné léky, které nefungovaly nebo způsobily nežádoucí vedlejší účinky.

Kromě užívání tohoto léku, léčba pro vysoký krevní tlak může zahrnovat kontrolu váhy a změny v druhů potravin, které jíte, a to zejména potraviny s vysokým obsahem sodíku (sůl). Váš lékař vám řekne, která z nich je pro vás nejdůležitější. Měli byste se poradit se svým lékařem před změnou svého jídelníčku.

Mnoho pacientů, kteří mají vysoký krevní tlak nevšimnete žádné známky problémů. Ve skutečnosti, mnoho se může cítit normálně. Je velmi důležité, že budete mít svůj lék přesně podle pokynů, a že budete mít své schůzky se svým lékařem, i když se cítíte dobře.

Uvědomte si, že tento lék nevyléčí Váš vysoký krevní tlak, ale to pomoci kontrolovat ji. Je nutné i nadále brát jako režie, pokud plánujete snižovat krevní tlak a udržet ji dolů. Možná se budete muset vzít vysoký krevní tlak lék po celý zbytek svého života. Je-li vysoký krevní tlak není léčen, může to způsobit vážné problémy, jako je srdeční selhání, onemocnění krevních cév, cévní mozkové příhody nebo onemocnění ledvin.

Vezměte tabletu s jídlem nebo těsně po jíte.

Spolknout celou tabletu s prodlouženým uvolňováním. Nedrťte, zlomit, nebo žvýkat to. Můžete si to s jídlem nebo bez něj.

Dávka tohoto přípravku se bude lišit pro různé pacienty. Rozkazy svého lékaře nebo podle pokynů na etiketě. Následující informace zahrnuje pouze průměrné dávky tohoto léku. Pokud je vaše dávka jiný, neměňte ji, pokud vám to lékař nedoporučí, aby tak učinily.

Množství přípravku, který se závisí na síle léku. Také počet dávek budete užívat každý den, lhůta mezi dávkami a doba si vzít lék závisí na zdravotní problém, pro který používáte lék.

Pokud vynecháte dávku tohoto léku, vezměte si ji co nejdříve. Nicméně pokud je již téměř čas na další dávku, vynechejte zapomenutou dávku a vrátit se ke svému pravidelnému dávkování. Nezdvojujte dávky.

Ukládat medicínu v uzavřené nádobě při pokojové teplotě, daleko od tepla, vlhkosti a přímému slunečnímu světlu. Chraňte před mrazem.

Udržujte mimo dosah dětí.

Nenoste zastaralé léky nebo medicínu již nejsou potřeba.

Zeptejte se svého lékaře, jak byste měli zbavit se jakéhokoliv léku nechcete použít.

Je velmi důležité, aby lékař bude kontrolovat pokrok v pravidelných návštěv, aby se ujistil tento lék funguje správně a ke kontrole nežádoucích účinků. rozbor krve a moči může být potřebné ke kontrole nežádoucích účinků.

Missed Dávka

Tento přípravek může způsobit selhání srdce u některých pacientů. Poraďte se se svým lékařem ihned, pokud máte bolesti na hrudi nebo nepříjemný pocit, rozšířené žíly na krku, extrémní únava, nepravidelné dýchání, což je nerovnoměrný srdeční tep, otok tváře, prsty, nohy, nebo dolní končetiny, nebo přibývání na váze.

Úložný prostor

Tento lék může způsobit změny ve vašich hladiny cukru v krvi. Také tento lék může zakrýt příznaky nízké hladiny krevního cukru, jako je například rychlý puls. Poraďte se se svým lékařem, pokud máte tyto problémy, nebo pokud si všimnete změny ve výsledcích vašich testů cukru v krvi nebo moči.

Ujistěte se, že jakýkoli lékař nebo zubař, který léčí vás ví, že užíváte tento přípravek. Možná budete muset přestat používat tento lék užívá několik dní před tím, než chirurgický zákrok nebo lékařské testy.

Tento lék může způsobit, že některé lidi, aby se stal méně výstrahy než oni jsou normálně. Nastane-li tato vedlejší účinek, neřiďte, obsluhovat stroje nebo dělat cokoli jiného, ​​co by mohlo být nebezpečné, pokud nejste ve střehu při užívání tohoto léku.

Neruší nebo přestat užívat tento přípravek bez předchozí porady s lékařem. Lékař může chtít, abyste postupně snížit částku, kterou užíváte Před úplným zastavením. Některé podmínky mohou zhoršit, pokud je lék ukončena náhle, což může být nebezpečné.

Poraďte se se svým lékařem ihned, když začnete mít sucho v ústech, zvýšená žízeň, svalové křeče, nevolnost nebo zvracení, neobvyklou únavu nebo slabost, závažná ospalost nebo závratě, křeče, pokles v moči, nebo zrychlení srdečního rytmu, zatímco vy používáte tento lék , Může se jednat o příznaky dehydratace nebo minerální nerovnováhy.

Poraďte se s lékařem okamžitě, jakmile rozmazané vidění, potíže při čtení, bolest očí, nebo jakékoliv jiné změny zraku dochází v průběhu nebo po ukončení léčby. To by mohlo být příznakem vážného problému očí. Lékař bude chtít, abyste si své oči zkontrolovat oftalmologem (očním lékařem).

Neužívejte jiné léky, pokud byly projednány s lékařem. To zahrnuje zejména předpis nebo nonprescription (over-the-counter) léky pro kontrolu chuti k jídlu, astma, nachlazení, kašel, senná rýma, nebo problémy s dutinami, protože může zvýšit krevní tlak.

Spolu s jeho potřebných účinků, léčivý přípravek, který může způsobit, že některé nežádoucí účinky. I když ne všechny z těchto nežádoucích účinků může nastat, pokud se vyskytnou, mohou potřebovat lékařskou pomoc.

Poraďte se s lékařem okamžitě, pokud některý z následujících nežádoucích účinků

Získat naléhavou pomoc okamžitě, pokud některý z následujících příznaků předávkování nastat

Některé nežádoucí účinky se mohou vyskytnout, které obvykle nepotřebují lékařskou pomoc. Tyto nežádoucí účinky mohou odejít během léčby jako vaše tělo přizpůsobuje medicínu. Také si zdravotník může být schopen říct, o způsobech, jak zabránit nebo omezit některé z těchto nežádoucích účinků. Poraďte se se svým zdravotníka, pokud některý z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, nebo pokud máte jakékoliv dotazy o nich

Další nežádoucí účinky nejsou uvedena může také dojít u některých pacientů. Pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, poraďte se se svým lékařem.